Samsung Bixby: cyfrowy asystent w smartfonie, który zajmie się Twoimi rachunkami

Strona głównaSamsung Bixby: cyfrowy asystent w smartfonie, który zajmie się Twoimi rachunkami
11.01.2017 12:07
Samsung Bixby: cyfrowy asystent w smartfonie, który zajmie się Twoimi rachunkami
Redakcja
Redakcja

Samsung potwierdził istnienie swojego wirtualnego asystenta, który będzie nazywał się Bixby. Ponadto trwają też prace nad lekkim, niezależnym systemem płatności Pay Mini. Oba mają wejść na rynek w 2017 roku – Samsung Pay Mini już niebawem, natomiast Bixby wraz z premierą Galaxy S8.

Na temat Samsunga Pay Mini oraz wirtualnego asystenta Bixby spekuluje się już od dawna, oba te programy często pojawiały się w przeciekach. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, wirtualny asystent, będzie nosił nazwę Bixby. Potwierdziła to ostatecznie strona Beta Samsung Pay, na której dostrzeżono informacje o powyższych platformach.

Usługa Pay Mini ma umożliwiać dokonywanie płatności za internetowe zakupy. Prawdopodobnie program ten jest odpowiedzią na platformę Apple Pay, która także pozwala na przeprowadzanie transakcji bezgotówkowych. Uruchomienie Samsung Pay Mini ma nastąpi już wkrótce.

Bixby jako opcja w Samsung Pay (źródło: sammobile.com)
Bixby jako opcja w Samsung Pay (źródło: sammobile.com)

Niewykluczone, że usługa płatnicza Koreańczyków może być w pewnym stopniu połączona z cyfrowym asystentem Bixby, który zadebiutować ma wraz z premierą Galaxy S8. Można podejrzewać, że będzie on w stanie obsługiwać w imieniu użytkownika płatności i przelewy.

Niestety niewiele wiadomo o innych funkcjonalnościach wirtualnego asystenta. Patrząc jednak na trendy, które wytyczył Amazon podczas tegorocznego CES ze swoją cyfrową asystentką Alexa, Samsung będzie musiał postarać się o jak najdalej idącą integrację Bixby’ego z Internetem Rzeczy, w szczególności swoim sprzętem gospodarstwa domowego i domowej elektroniki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)