Samsung Chromebook Pro: ultramobilne cudo, w którym zakochają się studenci

Samsung Chromebook Pro: ultramobilne cudo, w którym zakochają się studenci

Samsung Chromebook Pro: ultramobilne cudo, w którym zakochają się studenci
16.10.2016 09:24, aktualizacja: 20.10.2016 14:58

Miały to być zmaterializowane przeglądarki, a przyszły takieczasy, że stają się kolejnym wielofunkcyjnym laptopem, tyle żebez Windowsa. Zbudowany przez Samsunga Chromebook Pro to zapowiedźery, w której na rynku desktopowych systemów operacyjnych dlakonsumentów Chrome OS będzie miał dużo do powiedzenia. O ileoczywiście Koreańczycy nie spalą tego projektu.

Obraz

Na koreańskiej witrynie Samsunga przez chwilę nieuwagiadministratora pojawił się pełen opis nowego przenośnego,konwertowalnego komputera o nazwie Samsung Chromebook Pixel. Wyglądajak każdy inny nowoczesny sprzęt ultramobilny – obudowa o łącznejgrubości 13,9 mm z aluminium, waga nieco ponad kilogram, zawiasypozwalające na obrócenie dotykowego ekranu 12,3” o 360 stopni,klawiatura wyspowa, a do tego rysik (oczywiście z gniazdem doukrycia go w obudowie).

Obraz

Warto podkreślić, że wyświetlacz ma format 3:2 irozdzielczość 2400×1600 pikseli, co zapewnia zagęszczeniepunktów równe niemal 235 PPI – świetny wynik, jak na laptopa.

Obraz

Wnętrze już nie jest takie jak w każdym innym tak wyglądającymsprzęcie. Samsung zrezygnował z procesorów Intela. Jednostkącentralną jest sześciordzeniowy procesor ARM Rockchipa(najprawdopodobniej RK3399), wykorzystujący dwa wydajne rdzenieCortex A-72 i cztery energooszczędne rdzenie Cortex A-53, orazukładem graficznym Mali-T864.

Do tego 4 GB RAM LPDDR4, 32 GB szybkiej pamięci masowej, dwazłącza USB 3.1 Type-C, analogowe złącze audio (minijack) orazczytnik kart SD. Pojemności akumulatora nie podano, ale Samsungzapewniał, że zapewnia 10 godzin pracy przy wymagającychobciążeniach roboczych.

Obraz

Jak można się spodziewać, całe urządzenie projektowano zmyślą o uruchamianiu androidowych aplikacji na chromeOS-owympulpicie, ma ono jednak też zapewnić pełne wsparcie dlarozpoznawania pisma – ot sprzęt idealny do robienia notatek nawykładach, szczególnie wykładach z dziedzin zmatematyzowanych,gdzie piórko zawsze będzie wygrywało z klawiaturą.

Obraz

Ujawniona cena tego sprzętu: 499 dolarów. Czekamy, aż Xiaomilub któryś inny chiński producent zrobi to samo dwa razy taniej –takie konwertowalne chromebooki z androidowym software irozpoznawaniem pisma mogą być naprawdę strzałem w dziesiątkę.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (199)