Samsung Galaxy Fold coraz bliżej. Ma trafić do sprzedaży w lipcu

Strona głównaSamsung Galaxy Fold coraz bliżej. Ma trafić do sprzedaży w lipcu
07.06.2019 11:36
Samsung Galaxy Fold powinien trafić na rynek w lipcu (Getty Images)
Samsung Galaxy Fold powinien trafić na rynek w lipcu (Getty Images)

Samsung Galaxy Fold, czyli składany smartfon z dwoma wyświetlaczami i 6 aparatami wciąż nie trafił na rynek. Sprzedaż już miała się rozpocząć, ale na przeszkodzie stanął zaskakująco łatwo psujący się główny wyświetlacz, co zaobserwowali pierwsi recenzenci. Premiera rynkowa została opóźniona, a Samsung zobowiązał się udoskonalić konstrukcję, aby wyeliminować problem.

bETrqHVN

Od tamtego czasu oficjalny termin wprowadzenia Galaxy Fold na sklepowe półki jest nieznany. Mniej więcej miesiąc temu sugerowano, że urządzenie nie pojawi się zbyt późno, ale później spekulowano nawet o terminie pod koniec trzeciego kwartału roku.

Serwis MSPoweruser zwrócił tymczasem uwagę na świeży post na Twitterze. Max Weinbach, jeden z redaktorów serwisu XDA Developers, informuje, że składany Galaxy Fold trafi na rynek jeszcze w lipcu. Co więcej, w sieci pojawiły się także zapewnienia bazujące na wypowiedziach pracowników Samsunga, zgodnie z którymi w sprawie Galaxy Fold w czerwcu miałaby zostać zorganizowana dodatkowa konferencja dla mediów.

bETrqHVP

Samsung Galaxy Fold i problem z wyświetlaczem

Przypomnijmy, Galaxy Fold został opóźniony z powodu problematycznego wyświetlacza. Ten łatwo można było uszkodzić, o czym przekonali się pierwsi zagraniczni dziennikarze, którzy mieli smartfon w ręku. Drobinki, które mogły się dostać pod ekran poprzez niewielka szczelinę, mogły go wybrzuszyć, w efekcie prowadząc do uszkodzenia.

Wyświetlacz można było jednak uszkodzić także w inny sposób – zrywając folię zabezpieczającą, która w rzeczywistości jest niezbędnym elementem zabezpieczającym. Więcej przeczytacie w odrębnej publikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bETrqHVZ
Komentarze (12)
bETrqHWL