Samsung Galaxy Fold coraz bliżej. Ma trafić do sprzedaży w lipcu

Samsung Galaxy Fold powinien trafić na rynek w lipcu (Getty Images)
Samsung Galaxy Fold powinien trafić na rynek w lipcu (Getty Images)
Oskar Ziomek

07.06.2019 11:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Galaxy Fold, czyli składany smartfon z dwoma wyświetlaczami i 6 aparatami wciąż nie trafił na rynek. Sprzedaż już miała się rozpocząć, ale na przeszkodzie stanął zaskakująco łatwo psujący się główny wyświetlacz, co zaobserwowali pierwsi recenzenci. Premiera rynkowa została opóźniona, a Samsung zobowiązał się udoskonalić konstrukcję, aby wyeliminować problem.

Od tamtego czasu oficjalny termin wprowadzenia Galaxy Fold na sklepowe półki jest nieznany. Mniej więcej miesiąc temu sugerowano, że urządzenie nie pojawi się zbyt późno, ale później spekulowano nawet o terminie pod koniec trzeciego kwartału roku.

Serwis MSPoweruser zwrócił tymczasem uwagę na świeży post na Twitterze. Max Weinbach, jeden z redaktorów serwisu XDA Developers, informuje, że składany Galaxy Fold trafi na rynek jeszcze w lipcu. Co więcej, w sieci pojawiły się także zapewnienia bazujące na wypowiedziach pracowników Samsunga, zgodnie z którymi w sprawie Galaxy Fold w czerwcu miałaby zostać zorganizowana dodatkowa konferencja dla mediów.

Samsung Galaxy Fold i problem z wyświetlaczem

Przypomnijmy, Galaxy Fold został opóźniony z powodu problematycznego wyświetlacza. Ten łatwo można było uszkodzić, o czym przekonali się pierwsi zagraniczni dziennikarze, którzy mieli smartfon w ręku. Drobinki, które mogły się dostać pod ekran poprzez niewielka szczelinę, mogły go wybrzuszyć, w efekcie prowadząc do uszkodzenia.

Wyświetlacz można było jednak uszkodzić także w inny sposób – zrywając folię zabezpieczającą, która w rzeczywistości jest niezbędnym elementem zabezpieczającym. Więcej przeczytacie w odrębnej publikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)