Samsung Galaxy Note 7 zostanie odnowiony i powróci do sprzedaży

Samsung Galaxy Note 7 zostanie odnowiony i powróci do sprzedaży

27.03.2017 17:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wadliwe baterie w smartfonie Samsungu Galaxy Note 7 były jednym z najgorętszych tematów zeszłego roku. Historia wróciła nawet podczas tegorocznego MWC, kiedy konferencja Samsunga została oprotestowana przez Greenpeace. Organizacja ma powody do zadowolenia: Samsung właśnie potwierdził, że Note'y 7 zostaną odnowione i wrócą do sprzedaży.

Samsung opublikował komunikat, w którym informuje, że proces wykorzystania zwróconych egzemplarzy ma przebiec w trosce o środowisko. Oznacza to między innymi, że niektóre podzespoły zostaną wykorzystane ponownie, zaś w pozostałych przypadkach metale mają zostać poddane ponownej obróbce, oczywiście zgodnej z najwyższymi standardami troski o ekosystemy.

Najważniejsze jednak, że Samsung zidentyfikuje zdatne do ponownego wykorzystania egzemplarze Note'a 7 i będzie je powtórnie sprzedawał. Nie należy jednak oczekiwać, że stanie się to w ciągu najbliższych tygodni. Aktualnie korporacja jest na etapie badania rynków, na których będzie to możliwe. Także ze względu na regulacje rynku.

Samsung miał sporo problemów, aby zmusić właścicieli wadliwych urządzeń, do udziału w akcji zwrotów. Wielu bowiem na tyle spodobały się Note'y 7, że gotowi byli wziąć na siebie ryzyko, zaś wymiana na zwykłego S7 lub S7 Edge była dla nich mało atrakcyjna. Tych Samsung potraktował brutalnie – zdalnie ograniczając możliwości i parametry ich urządzeń lub w ogóle je wyłączając.

Jeżeli jednak cena Note'a 7 w momencie jego powrotu będzie przystawała do ceny używanego urządzenia odnowionego, to niewykluczone, że konsumenci bardzo szybko zapomną o palących problemach z zeszłego roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także