Samsung Galaxy S7: dwa warianty rozmiarów i premiera w lutym?

Samsung Galaxy S7: dwa warianty rozmiarów i premiera w lutym?

Samsung Galaxy S7: dwa warianty rozmiarów i premiera w lutym?
28.12.2015 15:50

Minęło już niemal 9 miesięcy od premiery szóstej odsłony serii Galaxy S od Samsunga. Nic zatem dziwnego, że Internet obiegają kolejne plotki i informacje dotyczące następców. Do ciekawych informacji, dotyczących nie tylko samej specyfikacji, ale też daty rozpoczęcia sprzedaży, dotarł znany publikowania przecieków, które później okazywały się prawdą, koreański serwis ETNews.com.

Według informacji, na które powołuje się serwis, kolejna odsłona smartfonów z serii Galaxy S będzie występowała w dwóch wariantach różniących się nie tylko wielkością wyświetlacza, ale również jego krzywizną. Otóż pierwszy z wariantów będzie posiadał płaski wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala. W drugim wariancie przekątna wyniesie 5,5 cala, jednak ekran w tym przypadku będzie zakrzywiony na sposób znany z Galaxy S6 Edge.

Źródło: etnews.com
Źródło: etnews.com

Można zakładać, że przyjęcie takiej strategii jest odpowiedzią na podobne kroki Apple’a. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to pomiędzy S7 a iPhone’ami powstanie zauważalna analogia w związku z dostępnością smartfonów Apple także w większej wersji Plus. ETNews przytacza także wypowiedź swojego informatora: Samsung przygotowuje dwutorową strategię, aby precyzyjniej zaspokoić potrzeby rynku smartfonów premium.

Ponadto, według nieoficjalnych informacji, seryjna produkcja smartfonów ma się rozpocząć najprawdopodobniej pod koniec stycznia, a pierwsze egzemplarze trafią do sprzedaży na wybranych rynkach w lutym. Wygląda na to, że Koreańczycy wyciągnęli także naukę z przykrej lekcji związanej z nietrafionymi prognozami dotyczącymi sprzedaży Galaxy S6.

Już w lipcu stało się bowiem jasne, że wersja z zakrzywionym ekranem cieszy się dwukrotnie większym niż spodziewane (smartfony miały sprzedawać się w stosunku: cztery modele Galaxy S6 i jeden Galaxy S6 Edge) zainteresowaniem. W efekcie na rynek trafiło za mało Edge’ów. Aby zapobiec powtórce, Samsung ma zamiar w pierwszej kolejności udostępnić 3,3 mln S7 w wersji standardowej, z mniejszym i niezakrzywionym ekranem, oraz 1,6 mln S7 Edge.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)