Samsung, Huawei P10 i iPhone X mają najwięcej podróbek. Jest też fałszywe 5G

Samsung, Huawei P10 i iPhone X mają najwięcej podróbek. Jest też fałszywe 5G

fot. GettyImages
fot. GettyImages
Arkadiusz Stando
16.03.2021 12:58, aktualizacja: 06.03.2024 21:41

Chiński serwis cnBeta opublikował raport dotyczący podróbek markowych smartfonów. Najczęściej podrabiane są telefony Samsunga, ale na szczycie rankingu najpopularniejszych modeli znalazły Huawei P10 i iPhone X.

Dane zostały zebrane przez AnTuTu i zawierają 572303 wykrytych przypadków podróbek. Stanowią łącznie 4,24 proc. wszystkich inspekcji, więc dość sporo. Raport zawiera informacje zebrane w okresie od lutego 2021 roku do marca 2021 roku. Tegoroczną ciekawostką są smartfony 5G.

Smartfony wyposażone w procesory obsługujące sieć 5G to nadal rzadkość na rynku, chociaż jest ich już coraz więcej. Na szerszą skalę te urządzenia na rynek trafiły w połowie 2020 roku. Niewykluczone, że dla wielu posiadaczy smartfonów nie jest oczywiste, że nie każdy procesor umożliwia komunikację 5G. Z tego względu liczba fałszywych smartfonów 5G osiągnęła aż 45289.

Najczęściej podrabiany smartfony świata – ogólnym liderem jest Samsung

Według raportu AnTuTu, fałszywki wyświetlają nawet logo sieci 5G, chociaż z sieci nie korzystają. Na ogół posiadają kilkuletnie chipy, takie jak Helio P23, MT6735, MT6737 i tym podobne. Te z kolei maksymalnie pozwalają na obsługę sieci LTE.

Obraz

Najczęściej fałszerzy podrabiają smartfony Samsunga. Nie dziwne, w końcu to marka rozpoznawalna na całym świecie. Lewe Samsungi stanowiły aż 34 proc. wszystkich wykrytych podróbek. Na drugi miejscu był Apple z wynikiem zaledwie 13 proc., a zaraz za nim Huawei z 8 proc.

Te dwie marki mają jednak faworytów pod względem najczęściej podrabianych modeli. W raporcie opublikowanym w ubiegłym roku liderem był Huawei P10. W tym roku również ten sam model znajduje się na szczycie podrabianych smartfonów. Wykryto aż 66085 podróbek, z kolei na drugim miejscu był iPhone X z wynikiem 16495 sztuk. A telefon Apple nie jest jedynym przypadkiem, bo na tej liście znajdziemy nawet kilka droższych modeli telefonów.

Obraz

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)