Samsung Internet dla każdego: nowa przeglądarka już w Google Play

Samsung Internet dla każdego: nowa przeglądarka już w Google Play

Samsung Internet dla każdego: nowa przeglądarka już w Google Play
Oskar Ziomek
11.08.2017 12:12, aktualizacja: 11.08.2017 14:26

Samsung zdecydował się na ciekawy krok i udostępnił już jakiś czas temu swoją autorską przeglądarkę z Androida, która jak dotąd działała wyłącznie na urządzeniach tej marki. Tym razem jednak dostępna jest na szerszą skalę w Sklepie Play. Dzisiaj może ją pobrać użytkownik każdego telefonu innego producenta, o ile posiada Androida w wersji 5.0 lub nowszej. Jest to co prawda jedynie testowa odmiana beta, ale i tak może się okazać interesującą propozycją i alternatywą dla Google Chrome czy Firefoksa.

Atutem jest tutaj wygodna obsługa rozszerzeń, w tym pożądanych przez wielu blokerów reklam. Jest też skuteczny tryb nocny, często dobrze oceniany czas pracy na baterii, a przez Samsunga przeglądarka reklamowana jest jako szybsza od Chrome'a. Znajdziemy tu również wiele innych rozwiązań, w tym obsługę WebVR, wbudowany czytnik kodów QR, podręczne narzędzie szybkiego powiększania tekstu na stronach, czy choćby taki drobiazg, jak kolorowanie górnych pasków zgodnie z kolorystyką strony, czego w najnowszym mobilnym Firefoksie Nightly zabrakło.

Strona główna dobrychprogramów, tryb nocny, ustawienia blokowania zawartości
Strona główna dobrychprogramów, tryb nocny, ustawienia blokowania zawartości

Kolejną ciekawostką jest możliwość zaimportowania zakładek z desktopowej wersji Google Chrome – wystarczy zainstalować w niej dodatek Samsung Internet, a następnie zalogować się do konta Samsunga (lub utworzyć nowe) i dokończyć proces z poziomu telefonu. Warto dodać, iż chociaż dostępna dla wszystkich wersja jest tylko testowa, to i tak działa bardzo stabilnie i w praktyce może służyć jako przeglądarka na co dzień.

Testową wersję przeglądarki Samsung Internet dla Androida można pobrać z naszej bazy programów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)