Samsung liczy na najwyższy od 2 lat zysk, wszystko za sprawą Galaxy S7

Samsung liczy na najwyższy od 2 lat zysk, wszystko za sprawą Galaxy S7

Samsung liczy na najwyższy od 2 lat zysk, wszystko za sprawą Galaxy S7
09.07.2016 12:28

Gdy Apple cierpi z powodu pierwszego od 13 lat spadku przychodu, Samsung ma spore powody do zadowolenia. Nowe topowe smartfony sprzedają się świetnie, a południowokoreański producent przewiduje, że drugi kwartał tego roku zakończy z najwyższym zyskiem od ponad dwóch lat.

Niemal dokładnie rok temu informowaliśmy Was, że Samsung zaliczył kolejny spadek zysków. Nie pomogły wówczas dwa świetne smartfony – Galaxy S6 i jego zakrzywiona edycja S6 Edge. Nowe urządzenia prezentowały nowe podejście do jakości wykonania i optymalizacji nakładki. Były one odpowiedzią na najczęstsze krytyki ze strony użytkowników. To jednak nie wystarczyło.

Galaxy S7 i S7 Edge to natomiast mała ewolucja względem poprzedników. Spodziewaliśmy się, że tak niewielkie zmiany z pewnością nie przełożą się na wyższe zainteresowanie. Sytuacja dla Samsunga była tym bardziej nieciekawa, że nawet Apple zaczęło mieć problemy. Wydawało się, że rynek jest już nasycony, a klienci będą zauważalnie rzadziej sięgać po nowe smartfony. Przewidywania jednak się nie spełniły, bowiem Galaxy S7 i S7 Edge sprzedają się świetnie.

Obraz

Samsung przedstawił prognozę przychodów za drugi kwartał 2016 roku. Koreańczycy liczą na aż 17 procentowy wzrost względem poprzedniego roku, co oznacza zysk operacyjny na poziomie 7 mld euro. Wynik zaskoczył nawet samego Samsunga, firma była przekonana, że 2016 będzie trudnym rokiem. Możliwe, że gorszym od 2015.

Nowe smartfony Koreańczyków cieszą się dużym zainteresowaniem. Zapoczątkowane wraz z Galaxy S6 nowe podejście zaowocowało. Klienci chętnie sięgają po świetnie wykonanego S7. Oczywiście wysoka sprzedaż jest także zasługą ogromnej kampanii reklamowej, nie sposób uniknąć reklamy nowego modelu, ciągle o nim słyszymy, czy to w telewizji, radiu czy Internecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)