Samsung ma patent na bezprzewodowy telewizor. Nie potrzebuje nawet kabla zasilania

Samsung ma patent na bezprzewodowy telewizor. Nie potrzebuje nawet kabla zasilania

Samsung ma patent na bezprzewodowy telewizor
Samsung ma patent na bezprzewodowy telewizor
Oskar Ziomek
07.03.2019 23:11

W internecie pojawiły się ciekawe informacje o nowym pomyśle Samsunga na telewizor. Jak wynika z doniesień i rysunku w odnalezionym patencie, odbiornik miałby działać bez konieczności podpinania do niego jakichkolwiek przewodów: nie tylko tych sygnałowych, ale także doprowadzających zasilanie. Energia ma być wysyłana do telewizora bezprzewodowo, z wykorzystaniem nadajnika w stacji dokującej stawianej poniżej urządzenia.

O kilku szczegółach można przeczytać na łamach serwisu LetsGoDigital, choć należy zaznaczyć, że na tę chwilę informacji jest niewiele. Posiłkując się udostępnionym rysunkiem można zauważyć, że telewizor będzie miał specyficznie zaprojektowaną obudowę. Głośniki zostaną przesunięte blisko krawędzi, zaś większą część zajmie obszar zdolny odbierać energię z cewki montowanej na ścianie, za telewizorem. Energia do niej będzie wysyłana ze wspomnianego nadajnika w stacji dokującej, która kształtem ma przypominać soundbar.

Pomysł Samsunga na bezprzewodowy telewizor, źródło: LetsGoDigital.
Pomysł Samsunga na bezprzewodowy telewizor, źródło: LetsGoDigital.

Na razie nie wiadomo kiedy pierwsze modele zostaną zaprezentowane, ani tym bardziej kiedy mogą trafić na rynek. Przypuszcza się jednak, że bezprzewodowy telewizor mógłby zostać pokazany na przykład podczas targów CES w 2020 roku lub jeszcze bieżącego roku, podczas targów IFA, które odbędą się we wrześniu. Zagadką pozostaje oczywiście także cena, choć nie należy się spodziewać, że będzie niska – bezprzewodowy telewizor będzie niewątpliwie swego rodzaju rewolucją na rynku.

Bezprzewodowe przesyłanie energii to nie nowość

Chociaż bezprzewodowe przesyłanie energii może zaskakiwać, warto wiedzieć, iż rozwiązanie Samsunga – jeśli powstanie – nie będzie pierwszym tego typu patentem. Przesyłanie energii na odległość to temat poruszany od lat, choć częściej na dużo mniejszą skalę. Przy okazji targów CES 2019 opisywaliśmy na przykład obudowę do smartfona, która pozwoli ładować go nawet z 10 metrów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (94)