Samsung odzyskuje miejsce na Galaxy S4, przywraca przenoszenie aplikacji na kartę pamięci

Samsung odzyskuje miejsce na Galaxy S4, przywraca przenoszenie aplikacji na kartę pamięci

07.06.2013 14:00

Na urządzeniach przenośnych wielu producentów pojawia się problem znany od zarania dziejów — za mało miejsca na dysku. To zjawisko pojawia się w wielu kontekstach i czasami budzi zdziwienie, jak w przypadku Windows RT na Surface. Zaczynają na ten problem cierpieć także telefony — zwłaszcza te z Androidem i bogatym oprogramowaniem producenta.

Po premierze Samsunga Galaxy S4 wiele osób zauważyło, że na nowym telefonie oprogramowanie (Android, TouchWiz, aplikacje) zajmuje imponujące 6 GB. Modele z pamięcią większą niż 16 GB nie w każdym sklepie są dostępne, co więcej, w wersji 4.1 systemu znikła możliwość przemieszczania aplikacji z pamięci urządzenia na kartę microSD. Jeśli ktoś pokusi się o instalację kilku większych gier czy aplikacji multimedialnych, szybko skończy mu się dostępna na telefonie przestrzeń.

Obraz

W połowie maja producent obiecał przyjrzeć się potencjalnym sposobom na rozwiązanie tego problemu i zwrócenie miejsca w ręce użytkowników. Wygląda na to, że proste rozwiązanie jest już w drodze. SamMobile zauważył, że aktualizacja, która otrzymali posiadacze Galaxy S4 w Niemczech nie tylko zwalnia 80 MB przestrzeni, ale też przywraca możliwość przeniesienia aplikacji na kartę pamięci. To nie jest najlepsze miejsce dla pozycji wymagających dużej przepustowości wejścia/wyjścia, ale zawsze to coś.

W aktualizacji znalazła się także nowa wersja oprogramowania dla aparatu, poprawki SmartPause, poprawione ikony i półprzezroczysty pasek statusu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)