Samsung One UI trafi tylko do nielicznych – nowy interfejs ominie nawet Galaxy S8 i Note 8

Samsung One UI trafi tylko do nielicznych – nowy interfejs ominie nawet Galaxy S8 i Note 8

Tylko Galaxy Note 9 ma szansę dostać One UI, źródło: materiały prasowe Samsung
Tylko Galaxy Note 9 ma szansę dostać One UI, źródło: materiały prasowe Samsung
Oskar Ziomek
08.11.2018 15:11, aktualizacja: 13.11.2018 10:41

Aktualizacja

Jak potwierdził Samsung, interfejs One UI jednak trafi także do modeli S8, S8+ oraz Note 8. Więcej szczegółów jest dostępnych w odrębnej publikacji.

Rozpoczęcie tegorocznej konferencji Samsunga dla deweloperów obfitowało w opisy nowości, jakie wkrótce trafią do oprogramowania. Jednym z istotnych elementów prezentacji było przedstawienie nowego interfejsu, który niebawem pojawi się we flagowych smartfonach producenta. Mowa o Samsung One UI, czyli nowej nakładce na Androida, w której raz jeszcze przemyślano sposób nawigacji, zwracając uwagę między innymi na stale rosnące wyświetlacze, które są powodem trudniejszej obsługi opcji widocznych standardowo w górnej części ekranu.

Samsung postanowił więc wziąć sprawę w swoje ręce i stworzyć nakładkę w taki sposób, by ta po pierwsze była prosta w obsłudze jedną ręką, a po drugie nie rozpraszała użytkownika nadmiarem jednocześnie widocznych na ekranie informacji. Z tego powodu wiele przycisków nawigacyjnych zostało przeniesionych bliżej dolnej krawędzi, zaś interfejs większości systemowych aplikacji przeprojektowany w taki sposób, by pierwszy element na liście był fizycznie w zasięgu kciuka, bez konieczności obsługi urządzenia dwoma rękami.

Samsung One UI: interfejs, w którym wszystkie elementy mają być w zasięgu kciuka. Źródło: materiały prasowe Samsung.
Samsung One UI: interfejs, w którym wszystkie elementy mają być w zasięgu kciuka. Źródło: materiały prasowe Samsung.

Nowy interfejs wydaje się interesujący i z pewnością już teraz wiele osób może ze zniecierpliwieniem czekać na możliwość jego przetestowania w swoich Samsungach. Jak się jednak okazuje, aktualizacja wprowadzająca nową nakładkę trafi tylko do nielicznych. Serwis XDA Developers zwraca uwagę, iż One UI trafi na początku tylko do Samsunga S9, S9+ oraz Note 9 wraz z aktualizacją Androida do edycji Pie, czyli najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Niestety, aby uzyskać One UI na innych modelach, trzeba będzie po prostu zaczekać, aż nowa nakładka będzie dostępna w kolejnych smartfonach Samsunga, których na tę chwilę nie ma jeszcze na rynku. Producent potwierdził bowiem serwisowi Tom's Guide, że nowa nakładka nie trafi do modeli S8, S8+ ani Note 8. Nie ma zatem również nadziei, iż nowy interfejs mógłby się pojawić w innych dostępnych teraz smartfonach Samsunga, także tych z niższych półek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)