Samsung prezentuje smartfon całkowicie pozbawiony dostępu do Internetu

Smartfon Samsung z depositphotos
Smartfon Samsung z depositphotos
Kamil Zarzycki

13.04.2018 17:15, aktual.: 22.04.2018 20:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ekrany bez ramek, wiele obiektywów czy biometria to dziś najważniejsze trendy wśród producentów smartfonów. Samsung rozwija jednak równolegle zupełnie inną koncepcję – smartfon całkowicie pozbawiony dostępu do internetu.

Małe i proste telefony wciąż mają swoich fanów, czego dowodem może być zeszłoroczna premiera odnowionej Nokii 3310. Jej chłodne przyjęcie skłania jednak do zastanowienia, się, czego właściwie oczekujemy od prostego telefonu w dzisiejszych czasach. Może powinny być jeszcze bardziej prymitywne niż Nokia, albo właśnie czegoś im jeszcze brakuje? Samsung przedstawił nam swoją odpowiedź na te pytania w postaci Galaxy J2 Pro – smartfon bez dostępu do internetu.

Według Samsunga, urządzenie jest kierowane między innymi do studentów, których niepołączony z internetem smartfon nie będzie rozpraszał podczas nauki. Można również stwierdzić, że smartfon zadowoli seniorów, dla których mnogość funkcji może być sporym utrudnieniem w codziennym korzystaniu z telefonu. Kolejną grupę docelową stanowić mogą rodzice, chcący zachować kontrolę nad ilością czasu, jaki ich dzieci spędzają online.

Warto zwrócić uwagę, że brak dostępu do Sieci nie wiąże się tylko z niedostępnością Facebooka czy klientów zaawansowanych usług internetowych. Wszak istnieją także znacznie prostsze aplikacje, które potrzebują dostępu do internetu, a dla użytkowników są zbyt ważne, aby się ich pozbywać. Aplikacje pogodowe, mapy, poczta czy nawet zsynchronizowany kalendarz to tylko kilka z wielu programów, które są niezbędne na co dzień. Na nowym Samsungu Galaxy J2 Pro nie będzie można z nich skorzystać.

Samsung J2 Pro
Samsung J2 Pro

Jak informuje serwis Gizchina, smartfon Galaxy J2 Pro posiada 1,5 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej, oraz kamerę o rozdzielczości 8 MP, która nakręci filmy w rozdzielczości FullHD. Zastosowany procesor to Snapdragon 425 (4×Cortex A53) taktowany do 1,4 GHz. Pięciocalowy ekran o przekątnej długości 5 cali i rozdzielczości 540×960 pikseli wykonany został w technologii Super AMOLED. Smartfon zasila bateria o pojemności 2,600 mAh. J2 Pro dostępny będzie w dwóch kolorach: czarnym i złotym, a cena szacowana jest na około 190 dolarów.

Na stronie producenta dostępne są informacje według których, Galaxy J2 Pro jest wyposażony w anteny 2G/3G/4G, lecz najprawdopodobniej dostęp do internetu będzie blokowany przez preinstalowane oprogramowanie. Nie wiadomo także, czy urządzenia będą dostępne do kupienia krajach poza Koreą Południową. Najprawdopodobniej będzie to zależało od wyników sprzedaży.

Można powiedzieć, że rozwiązanie Samsunga jest swojego rodzaju półśrodkiem w kwestii odcięcia się od internetu i wszystkiego, co w nim absorbujące, dekoncentrujące czy zwyczajnie męczące. Ciekawe rozwiązanie przedstawiła firma Light.

Opisywany przez nas w marcu Light Phone stanowi jeden z najprostszych telefonów, który dostarcza tylko dwie funkcje: dzwonienie i wysyłanie wiadomości. Niewykluczone, że zaoferuje on jeszcze nawigację lub dostęp do informacji pogodowych. Cel pozostaje jeden: zero mediów społecznościowych. A będąc przy celach – do końca zbiórki na produkcję Light Phone'a 2 zostało 9 dni. Jak dotąd uzbierano 1,4 mln dolarów, co stanowi pięciokrotność założonego przez organizatorów celu.

Można zastanowić się nad tym, czy odcinanie użytkowników od internetu jest słuszne, ale ciekawszą kwestią jest to, czy Samsung zrobił to skutecznie. Wszak wciąż mamy do czynienia ze smartfonem, lecz okrojonym. Czy nie lepszym tropem poszli właśnie producenci Light Phone'a, którzy odrzucili półśrodki, podchodząc do kwestii zwracania nam życia zdecydowanie i radykalnie?

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (83)