Samsung rozpoczął dystrybucję Androida 9 Pie dla Galaxy S9 w Europie

Samsung rozpoczął dystrybucję Androida 9 Pie dla Galaxy S9 w Europie

Źródło: Depositphotos
Źródło: Depositphotos
Piotr Urbaniak
24.12.2018 13:56

Europejscy posiadacze Samsungów Galaxy S9 już lada moment otrzymają stabilną aktualizację do Androida 9 Pie. Serwis SamMobile odnotował update dla rynku niemieckiego, po czym z Twittera zaczęły napływać potwierdzenia ze strony Holendrów i Słowaków. Widać zatem wyraźnie, że mamy do czynienia z globalną akcją, obejmującą przynajmniej pewną część Starego Kontynentu.

Na Samsungu Galaxy S9, Android 9 Pie wprowadza przede wszystkim nowy interfejs użytkownika One UI, który – zdaniem producenta – poprawia komfort obsługi urządzeń z dużymi wyświetlaczami. Poza tym pojawiają się oczywiście znane już doskonale ulepszenia od Google'a.

Szybciej niż u poprzednika, ale wciąż za rywalami

Ostatnimi czasy koreańskie przedsiębiorstwo było mocno krytykowane za opieszałość we wprowadzaniu aktualizacji do flagowych modeli. Na Oreo posiadacze Galaxy S8 musieli czekać siedem miesięcy, a Galaxy S7 Nougata dostał po pięciu miesiącach. Jak wiadomo, Pie oficjalnie debiutował w sierpniu, więc tym razem Samsung okazał się szybszy.

Ale wciąż nie tak szybki jak Nokia, OnePlus czy nawet HTC, którzy dystrybucję najnowszej wersji OS-u Google'a rozpoczęli pod koniec listopada. Tak czy inaczej, jest postęp.

Choć – nawiasem mówiąc – z całym tym postępem również jest znacznie gorzej, niż przewidywano w 2017 r., kiedy przedsiębiorstwo z Mountain View szumnie anonsowało Project Treble. Ten miał rzekomo ułatwić producentom wydawanie aktualizacji. Tymczasem w październiku br. raptem 21,5 proc. smartfonów z Androidem oferowało Oreo lub coś nowszego aka Pie'a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)