Samsung w reklamie porównał flagowego Galaxy S9 z... z 4‑letnim iPhonem 6

Samsung śmieje się z wycięcia na ekranie. Ma rację?
Samsung śmieje się z wycięcia na ekranie. Ma rację?

18.05.2018 13:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowe topowe smartfony Samsunga są świetnymi urządzeniami, co udowodnił testowany przez nas model Galaxy S9+. Jak najbardziej są konkurencją dla iPhone’a X, przewyższając go w wybranych możliwościach, jak chociażby w jakości zdjęć. Mimo tego, Samsung w najnowszej reklamie porównał swój topowy smartfon do… iPhone’a 6.

iPhone 6 zadebiutował na rynku w 2014 roku, więc obecnie jest już przestarzałym smartfonem. Nie zachwyca specyfikacją, w tym 1 GB RAM. Taka ilość pamięci jest zbyt mała dla nowych wydań iOS-a, co odczuwalne jest w wolniejszej pracy urządzenia. To właśnie wydajności oberwało się w nowej reklamie.

Samsung odniósł się również do afery z akumulatorami w wybranych iPhone’ach, które przy większym stopniu zużycia, powodują wolniejszą pracę iOS-a. W reklamie właścicielka prawie 4-letniego smartfona Apple ciągle napotyka problemy, które są skutkiem wolniejszego działania systemu, jak i aplikacji. W reklamie wydajniejszy i pozbawiony tych problemów jest oczywiście Galaxy S9.

Południowokoreański producent nie mógł powstrzymać się, aby pośmiać się z wycięcia na ekranie. W reklamie pojawiają się osoby noszące fryzurę inspirowaną monobrwią z iPhone’a X. Warto tutaj zauważyć, że Samsung nie zdecydował się na wycięcie, co zrobiło już wielu producentów. Najpewniej kolejny Galaxy S również będzie pozbawiony tego kontrowersyjnego elementu, co Samsung wykorzysta w kolejnych reklamach.

Reklama kończy się rozwiązaniem problemu dziewczyny. Bohaterka wymieniła iPhone’a na nowego Galaxy S9. Patrząc na reakcje w Internecie, Samsung raczej nie odniósł oczekiwanego rezultatu. Wręcz przeciwnie, firmie obrywa się za porównanie najnowszego smartfona w ofercie z iPhonem z 2014 roku. Dziwne posunięcie marketingu, w końcu słusznym przeciwnikiem powinien być iPhone X. Natomiast model 6 jest konkurentem raczej dla Galaxy S5.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (58)