SaraEye to "ChatGPT ze zmysłem wzroku". To może być przyszłość

SaraEye - ChatGPT ze zmysłem wzroku; zdjęcie ilustracyjne
SaraEye - ChatGPT ze zmysłem wzroku; zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | SaraAI
Oskar Ziomek

11.03.2023 18:05, aktual.: 15.03.2023 06:36

Polska firma SaraAI połączyła możliwości oprogramowania ChatGPT z funkcjami rozpoznawania obrazu. Mowa o SaraEye - rozwiązaniu, które nie tylko "słyszy" zadawane pytania, ale także reaguje na to, co "zobaczy".

ChatGPT jest więc wówczas w stanie dopytywać o obiekty i sytuacje, by na przykład lepiej precyzować odpowiedzi na pytania. SaraEye to innymi słowy system, który łączy możliwości ChatuGPT z asystentem głosowym. Oprogramowanie reaguje na głos użytkownika i w czasie rzeczywistym odpowiada na zadawane pytania lub dopytuje o niektóre szczegóły.

Do działania niezbędna jest kamera, która stanowi element zestawu. Wyposażono ją w dodatkowe funkcje, które są istotne z punktu widzenia bezpieczeństwa. "Autorzy pomysłu nie zapomnieli o prywatności rozwiązując ten problem w ciekawy, nowatorski i prosty sposób – jeżeli nie chcemy aby kamera zamontowana w asystencie nas obserwowała nie musimy jej zaklejać plasterkiem, wystarczy że powiemy "nie patrz" a kamera całkowicie się od nas odwraca, co daje stu procentowe poczucie bezpieczeństwa." - deklarują twórcy.

Rozwór oprogramowania w tym kierunku oznacza nowe możliwości na przyszłość. Użytkownicy będą mogli jeszcze ciekawiej wykorzystać opcje ChatuGPT, który z miesiąca na miesiąc może być oprogramowaniem coraz bardziej ułatwiającym codzienność.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (99)