Satellite Reign zapowiada się świetnie. Cyberpunkowy RTS na ostatniej prostej

Satellite Reign zapowiada się świetnie. Cyberpunkowy RTS na ostatniej prostej15.07.2015 12:47
Satellite Reign zapowiada się świetnie. Cyberpunkowy RTS na ostatniej prostej

W lipcu 2013 zakończyła się w serwisie Kickstarter zbiórka pieniędzy na grę Satellite Reign. Organizujące ją studio 5 Lives uzbierało wówczas ponad 460 tysięcy dolarów, które miały pozwolić na stworzenie strategii czasu rzeczywistego osadzonej w realiach cyberpunkowego science fiction. Gra została już udostępniona w ramach wczesnego dostępu na Steamie i wygląda na to, że autorzy świetnie wykorzystali zebrane środki.

Satellite Reign Release Teaser

Akcja produkcji została osadzona w bliżej niesprecyzowanej przyszłości, w której skorumpowane rządy zostały zdominowane przez światowe korporacje. Totalitarnie rządzony świat żeruje na społecznych nierównościach, biedni zamykani są w gettach, a pozostała część społeczeństwa całkowicie oddała się bezrefleksyjnej konsumpcji. Zaradzić chce temu tajemnicza organizacja, której czterema członkami pokieruje gracz.

Już na pierwszy rzut oka, widząc rozmazane deszczem światło neonów, można od razu skojarzyć realia oraz oprawę graficzną ze stylistką kultowego Łowcy Androidów. Mimo że rozgrywka jest prezentowana w rzucie izometrycznym, należy pochwalić doskonałą dbałość o szczegóły modeli, co cieszy oko nawet przy dużym zbliżeniu.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Miasto będzie dla gracza całkowicie otwarte, po ulicach będą poruszać się mieszkańcy nękani przez opresyjną i skorumpowaną policję. Twórcy gry chwalą się wpływem działań postaci sterowanych przez gracza na świat oraz możliwością niszczenia czy przejmowania kontroli nad infrastrukturą energetyczną i systemami alarmowymi. Zwiedzając metropolię będzie możliwe okradanie banków czy nawiązanie współpracy z naukowcami, którzy udoskonalą ekwipunek.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Gracz będzie miał do dyspozycji grupę złożoną z czterech postaci. Każdej z nich będzie można wszczepiać cyberimplanty, na wzór serii Deus Ex, co będzie oczywiście pozwalało na stworzenie zespołu jednostek wyspecjalizowanych w określonym przez gracza kierunku.

Gra zarówno pod względem fabuły, jak i rozgrywki przypomina kultową serię Syndicate. Po chłodnym przyjęciu jej ostatniej odsłony, która była strzelanką FPP, Satelitte Reign może być doskonałą propozycją dla fanów produkcji Bullfrog Productions. Gra będzie dostępna na Windowsa, Linuksa i OS X-a w cenie 28 euro.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)