Scamerzy celują w użytkowników Firefoksa

Scamerzy celują w użytkowników Firefoksa

Grzegorz Niemirowski
01.06.2011 01:53

W ostatnich miesiącach mieliśmy do czynienia z fałszywymi antywirusami dla Mac OS X, teraz pojawiły się podobne ataki wymierzone w użytkowników przeglądarki Firefox.

Scamerzy działają tworząc strony wykrywające nagłówek User-Agent. W przypadku wykrycia nagłówka typowego dla Firefoksa, użytkownikowi prezentowana jest strona podobna do strony ostrzegawczej Firefoksa. Podobnie jak w wielu atakach tego typu, użytkownik informowany jest o odnalezieniu wielu wirusów w systemie oraz zachęcany jest do kliknięcia przycisku Start Protection, który pozwala ściągnąć program antywirusowy usuwający wykryte zagrożenia. Oczywiście nie jest to prawdziwy antywirus. Ma jednak prawdziwą cenę wynoszącą 80 dolarów za rejestrację.

Szkodliwa strona w przypadku wykrycia Internet Explorera wyświetla okienko przypominające okno "Mój komputer", w którym odbywa się niby skanowanie. Do tego jednak zdążyliśmy się już przyzwyczaić. W przypadku Firefoksa takie ataki się jednak nie zdarzały, warto więc być na nie wyczulonym.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)