Secret Space Encryptor zabezpieczy Twoje dane na Androidzie

Secret Space Encryptor zabezpieczy Twoje dane na Androidzie

Secret Space Encryptor zabezpieczy Twoje dane na Androidzie
Redakcja
11.06.2015 15:18

Urządzenia mobilne są powszechne, gromadzimy na nich natomiast coraz więcej ważnych danych. Lepiej, aby nie wpadły w niepowołane ręce, warto więc je należycie zabezpieczyć. Posłużyć nam może do tego darmowy i otwartoźródłowy Secret Space Encryptor (SSE). Dzięki niemu zaszyfrujemy na Androidzie najróżniejsze informacje, od danych logowania po całe foldery.

Program jest doskonałym przykładem na to, w jak szeroki sposób można wykorzystać szyfrowanie danych. Znajdziemy w nim kilka modułów odpowiedzialnych za zabezpieczanie różnych informacji. Pierwszy to sejf, który jest chroniony ustalonym przez nas hasłem. W nim znajdują się skonfigurowane przez użytkownika foldery, w nich natomiast zapisane cenne dane. Mogą to być zestawy loginów i haseł, numery PIN, a także ważne notatki. W dowolnym momencie możemy utworzyć nowe foldery, zmieniać ich nazwę, a także ikonę. Aplikacja pozwala na eksportowanie i importowanie danych zapisanych w sejfie, zarówno w formie zabezpieczonej (zaszyfrowane pliki PWV), jak i niezabezpieczonej (pliki XML).

Obraz

Drugim składnikiem jest szyfrator tekstu. Dzięki niemu możemy zaszyfrować bezpiecznym hasłem wiadomość, a następnie przesłać ją do innej osoby. Jej ewentualne przechwycenie przez niepowołaną osobę nic nie da, dopóki nie uzyska ona klucza stosowanego przy szyfrowaniu. Oprócz tego szyfrator pozwala na zapisywanie i odczytywanie wiadomości z plików i bazy danych znajdujących się w pamięci urządzenia. Trzecim modułem jest prosta przeglądarka plików zapisanych na urządzeniu i na karcie. Dzięki niej możliwe jest zaszyfrowanie i odszyfrowanie dowolnych plików, a także całych katalogów. Umożliwia ona ponadto kompresowanie danych. Po zabezpieczeniu dane możemy oczywiście przesyłać do innych osób w dowolny sposób.

W aplikacji znajdziemy kilka dodatkowych narzędzi. Jest to generator haseł, który pozwala na wybranie zbioru znaków, z jakich będzie generowane hasło, ewentualnych wykluczeń, a także jego długości. Znajdziemy tu również moduł odpowiedzialny za czyszczenie schowka systemowego i test syntetyczny sprawdzający wydajność z zastosowaniem określonych algorytmów. Aplikacja posiada nieco spartański interfejs, który zdecydowanie nie przypomina nowoczesnych aplikacji, ani założeń projektowych Material Design stosowanych przez Google i coraz więcej firm. Nie stanowi to jednak wady, ten program ma zabezpieczać dane, a nie ładnie wyglądać.

Obraz

W ustawieniach możemy wybrać algorytm dla każdego z modułów z osobna. Aplikacja wspiera AES, RC6, Serpent, Blowfish, Twofish, a także GOST28147. Nie wymaga żadnych zwiększonych uprawnień i nie wyświetla reklam. Dostępna do odblokowania wersja Pro posiada dodatkowe wsparcie dla algorytmu Threefish. Kod źródłowy programu jest dostępny na stronie producenta. Znajdziecie go już w bazie aplikacji mobilnych naszego serwisu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)