Serwis, który wierzy, że pokona Instagrama. Pomóc mają zmiany w aplikacjach mobilnych

Serwis, który wierzy, że pokona Instagrama. Pomóc mają zmiany w aplikacjach mobilnych03.06.2016 16:34
Serwis, który wierzy, że pokona Instagrama. Pomóc mają zmiany w aplikacjach mobilnych
Łukasz Maślanka

Wygląda na to, że Instagram swoją głośną zmianą logotypu oraz layoutu w aplikacjach mobilnych zmusił konkurentów do pracy nad odświeżeniem ich usług. Sporo nowości ma się pojawić w innym popularnym serwisie dla miłośników mobilnej fotografii, VSCO.

350178055010084801

O zmianach na Instagramie pisaliśmy kilka tygodni temu. Należący do Facebooka serwis społecznościowy dla fanów fotografii całkowicie zmienił swoje logo, wprowadził też nowy, lepiej eksponujący zdjęcia layout do aplikacji mobilnych na Androida oraz iOS.

Teraz wielkimi krokami zbliża się premiera nowej odsłony zdjęciowego konkurenta Instagrama, VSCO. Serwis poinformował na swoim blogu, że wkrótce udostępni nowe, przemodelowane aplikacje na Androida oraz iOS. Jakich zmian należy się spodziewać? Informacje podane przez VSCO są, mówiąc oględnie, bardzo skromne. Serwis najwyraźniej postanowił rozbudzić ciekawość swoich użytkowników i nowości jedynie anonsuje, lekko uchylając rąbka tajemnicy. To, co zostanie zaprezentowane miłośnikom VSCO, można jednak obejrzeć w krótkim filmie objaśniającym szykowane zmiany.

Ze spotu wynika, że najgłębsze przeobrażenia czekają sposób nawigacji w aplikacjach mobilnych VSCO. Ma on opierać się na intuicyjnych gestach: do góry i w dół, w lewo i w prawo. Każdy z nich ma odpowiadać za uruchamianie innej funkcji: aparatu fotograficznego, edytora zdjęć, profilu użytkownika z listą kont wartych obserwowania oraz wyszukiwarki treści. Zanosi się także na zmiany estetyczne, czyli nowy zestaw ikon widocznych w mobilnych aplikacjach VSCO, a także na lekkie zmiany w organizacji poszczególnych narzędzi służących do poprawiania fotografii.

Wydaje się też, że w zespole VSCO zdecydowano się spróbować wyjść ze swego rodzaju niszy. To Instagram bowiem kojarzy się jako serwis dla wszystkich, na którym można prezentować zarówno zdjęcia wysmakowane, jak też selfie, fotografie z grupy #foodporn i tym podobne. VSCO zaś można odbierać jako usługę dla osób głębiej wtajemniczonych w arkanach fotografii, które stawiają na jakość, a nie na ilość i dowożona wagonami wielką liczbę polubień oraz komentarzy. Możliwe, ze VSCO spróbuje zachować swój obecny charakter, jednocześnie ułatwiając swoim użytkownikom budowanie społeczności i odkrywanie prac innych osób publikujących tam swoje zdjęcia.

Kiedy można się spodziewać premiery przemodelowanych aplikacji VSCO? Tego serwis nie precyzuje, wspominając tylko, że stanie się to w nieodległej przyszłości. Ponadto, nowości mają być wprowadzane stopniowo. Jeśli chcecie sprawdzić, co potrafi aplikacja VSCO, znajdziecie ją w naszej bazie programów: iOS, Android.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)