Serwis nadajników DVB-T2. Będą zakłócenia sygnału TV

Serwis nadajników DVB-T2. Będą zakłócenia sygnału TV

Technicy będą serwisować nadajniki TV
Technicy będą serwisować nadajniki TV
Źródło zdjęć: © Pexels
Oskar Ziomek
30.10.2023 15:39

Nadajniki telewizji naziemnej DVB-T2/HEVC będą w najbliższych dniach ponownie serwisowane. Prace zaplanowano w różnych częściach Polski w innym zakresie, a szczegóły można poznać w harmonogramie firmy Emitel. Warto przygotować się na utrudnienia w odbiorze telewizji i radia.

Firma Emitel regularnie przeprowadza prace serwisowe przy nadajnikach telewizji naziemnej DVB-T2. Bieżący tydzień nie jest wyjątkiem, w najbliższych dniach trzeba przygotować się na przerwy w dostępie do sygnału telewizji i radia w różnych regionach kraju. Szczegóły wynikają z aktualizowanego na bieżąco harmonogramu.

Zwykle prace techniczne realizowane są przez kilka godzin. Wyjątkiem są działania realizowane obecnie przy RTCN Opole / Chrzelice (potrwają do 31 października, a w przypadku radia do 8 listopada) oraz przy RTCN Kraków / Chorągwica (działania techników zaplanowana do 8 grudnia, do godz. 14:00).

Prace serwisowe przy nadajnikach TV

W nadchodzących dniach, z uwagi na Święto Zmarłych, prace serwisowe przy nadajnikach DVB-T2 zaplanowano w wyjątkowo małej liczbie lokalizacji. Utrudnienia potrwają tylko dwa dni:

 • wtorek (31 października):
  1. SLR Bolewice
  2. RTON Rzeszów / Baranówka
  3. RTCN Olsztyn / Pieczewo
 • piątek (3 listopada):
  1. RON Skierniewice / Bartniki
  2. TON Czyże

Kolejne działania techników przy nadajnikach DVB-T2 zaplanowano dopiero na poniedziałek, 6 listopada. Wówczas utrudnień można spodziewać się przy nadajnikach TON Braniewo / Zawierz oraz RTCN Zamość / Tarnawatka.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)