Serwis Wrzuta.pl zniknie z Internetu jeszcze w te wakacje

Serwis Wrzuta.pl zniknie z Internetu jeszcze w te wakacje

27.07.2017 12:45

Serwis Wrzuta.pl przed popularnością Spotify czy YouTube był jednym z głównych źródeł muzyki w polskim Internecie. Mogliśmy na nim znaleźć niemal wszystko, zarówno utwory z top list muzyki popularnej, jak i twórczość niszowych zespołów. Wrzuta.pl to również ogromna baza filmików i zdjęć. Niestety, jeszcze tego lata serwis zostanie zamknięty.

Zanim z muzyką zaczęliśmy kojarzyć Spotify, to utworów często szukaliśmy na Wrzuta.pl. Znaleźć tam można było niemal wszystko, a za pomocą odpowiednich narzędzi na innych stronach internetowych, w łatwy sposób pobrać plik MP3 na dysk komputera. Zanim filmiki zaczęliśmy oglądać głównie na YouTube, to sięgaliśmy do serwisu Wrzuta.pl. Dodatkowo serwis zapewniał ogromną bazę zdjęć.

Obraz

Wspomniana ogromna biblioteka multimediów ściągała na serwis wiele problemów związanych z prawami autorskimi. Wrzuta.pl wielokrotnie musiała walczyć z organizacjami antypirackimi. To jednak nie były jedyne kłopoty, bowiem na popularności zyskiwała konkurencja. Serwis nie dał rady w walce z takimi potęgami jak YouTube czy Spotify.

Dziś coraz mniej popularna Wrzuta.pl zmuszona jest ogłosić decyzję o zakończeniu działalności:

Drodzy Użytkownicy Wrzuta.pl, chcemy Was poinformować, że po szczegółowej analizie, podjęliśmy decyzję o zakończeniu działalności naszego serwisu z powodów biznesowych z dniem 31 sierpnia 2017. Równocześnie przypominamy, że zgodnie z postanowieniami pkt 18 Regulaminu, serwis Wrzuta.pl nie zapewnia archiwizowania i przechowywania plików, komentarzy ani jakichkolwiek innych treści udostępnionych w serwisie. Dlatego już teraz, zachęcamy do pobrania wszystkich materiałów, które umieścili Państwo w serwisie Wrzuta.pl. Prosimy pamiętać, by przenieść wszystkie niezbędne Państwu treści najpóźniej do 31 sierpnia 2017 roku. Po tym terminie, serwis przestanie funkcjonować.

Właśnie kończy się pewna epoka w polskim Internecie. Nasza-klasa.pl umiera, nie lepiej wygląda sytuacja Gadu-Gadu, a Wrzuta.pl oficjalnie ogłosiła swój koniec, który nastąpi już za nieco ponad miesiąc.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (77)