Silnik Binga już w 17 regionalnych wersjach Yahoo!

Silnik Binga już w 17 regionalnych wersjach Yahoo!

Wojciech Cybulski
04.08.2011 19:02, aktualizacja: 04.08.2011 23:28

Yahoo! konsekwentnie realizuje zapisy umowy z Microsoftem, na mocy której silnik wyszukiwania Bing ma zastąpić autorskie rozwiązania Yahoo!. Do grona regionalnych wersji wyszukiwarki działających pod kontrolą silnika Microsoftu dołączyło właśnie 6 nowych krajów.

Jako pierwsze na silnik Binga przeszło amerykańskie i kanadyjskie Yahoo!. Miało to miejsce rok temu, a sama migracja stała się wyznacznikiem dla kolejnych zmian. Obie firmy napotkały pewne trudności, przez co musiało minąć nieco czasu, nim silnik Binga na dobre zadomowi się w wyszukiwarce Yahoo!. Na rozwiązania Microsoftu przeszła właśnie edycja angielska, francuska, niemiecka, hiszpańska, włoska i indyjska. Oznacza to sporo pracy dla webmasterów i marketingowców, którzy dbają o pozycje swoich stron w Yahoo! i prowadzą w tej wyszukiwarce kampanie reklamowe. Podobnie sytuacja wygląda w Nowej Zelandii, Argentynie, Chile, Kolumbii, Peru i Wenezueli, gdzie 22 lipca Yahoo! przeszło na silnik Binga.

Zarówno Yahoo! jak i Microsoft mają nadzieję, że zmiana silnika wyszukiwarki przyniesie im wymierne korzyści. Microsoft liczy na zwiększenie udziału silnika Bing w rynku wyszukiwarek internetowych, natomiast Yahoo! ma zamiar skutecznie konkurować w kwestii reklam online z firmą Google, która jest na tym polu niekwestionowanym liderem.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)