Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Dodatek na stronie internetowej.

Jakiś czas temu przeglądając strony internetowe natknąłem się na ciekawy dodatek do umieszczenia na stronie internetowej. Dla tego w kilku zdaniach postaram się opisać jak szybko i łatwo można dołączyć przydatny plugin do każdej strony WWW.

Wibiya Toolbar to darmowy pasek narzędziowy za pomocą, którego nie tylko upiększymy naszą witrynę, ale także wypromujemy i będziemy wiedzieli ilu użytkowników przebywa online na stronie i skąd pochodzą.

Instalacja

Na początku chcąc pobrać plugin musimy dokonać darmowej rejestracji na stronie projektu wpisując nasze dane. Następnym krokiem jest wybór koloru paska narzędziowego najbardziej nam pasującego tematycznie do naszej witryny. Kolejny etap to aplikacje, jakie chcemy mieć umieszczone na pasku m.in.: Photo Gallery, YouTube Video Gallery, Addictive Flash Games, Facebook Like Button, Top Pages i wiele innych przydatnych widżetów. Na koniec pozostaje nam tylko teraz pobrać odpowiedni skrypt i odpowiednio zainstalować. Dostępne rozszerzenia do stron: Worpress, Blogger, Typepad, Drupal, Joomla, Ning, vBulletin, tumbir. Na pozostałych stronach i blogach wystarczy skopiować kawałek kodu i wkleić w sekcji <body>.

Wybór koloru paska narzędziowego

Wybór aplikacji do umieszczenia na pasku narzędziowym
Wybór skryptu do pobrania na stronę lub bloga

Podsumowanie

Darmowy plugin Wibiya Toolbar to moim zdaniem bardzo fajny gadżet do umieszczenia na stronie internetowej. Co więcej, w każdej chwili możemy edytować nasz pasek narzędziowy, czyli dodawać nowe lub usuwać już niepotrzebne nam aplikacje.

Przykład w praktyce umieszczenia paska na stronie internetowej click.

Pozdrawiam. 

Komentarze

0 nowych
oprych   14 #1 10.01.2011 13:23

z ciekawości sprawdzałeś prędkość ładowania strony z i bez tych dodatków?

lubicz   4 #2 10.01.2011 13:53

Ledwo go zobaczyłem... na dużym monitorze zlewa mi się z dolnym paskiem przeglądarki. Może komuś się spodoba dla mnie to kolejny wodotrysk...

Swoją drogą fajnie linkujesz do swojej stronki... hehehe.

skandyn   10 #3 10.01.2011 14:17

@oprych

Nie ma odczuwalnej różnicy, czyli tak samo dobrze się wczytuje strona z pluginem Wibiya Toolbar.

Pozdrawiam.

  #4 17.01.2011 16:16

nawet fajne..
ale blokowane przez Adblock Plus