Skanuj dokumenty z Office Lens dla Androida

Skanuj dokumenty z Office Lens dla Androida

Skanuj dokumenty z Office Lens dla Androida
Paweł Piskurewicz
28.05.2015 11:51, aktualizacja: 28.05.2015 12:53

Office Lens to aplikacja Microsoftu, dzięki której możemy w łatwy i wygodny sposób skanować różnego rodzaju dokumenty. Do tej pory była dostępna dla posiadaczy telefonów z systemem Windows Phone i iOS. W przypadku Androida należało wcześniej zapisać się do specjalnych testów wersji beta. Testy dobiegły właśnie końca i aplikacja trafiła do Google Play.

Wykonane za pomocą Office Lens skany możemy przetworzyć na sześć różnych sposobów. Pięć z nich wymaga posiadania konta Microsoftu. Jedynie zapisanie materiału jako zdjęcie w pamięci telefonu nie wymaga logowania. Pozostałe metody to wpis w notesie OneNote, zdjęcie dodane do OneDrive, plik PDF oraz dokument Word bądź też PowerPoint. Dwie ostatnie pozwalają wyodrębnić ze skanu takie elementy jak tekst i grafiki. W efekcie końcowym otrzymamy dokument, w którym od razu możemy przejść do edycji treści.

Z wszystkich powyższych metod możemy skorzystać jednocześnie. Dodatkowo w przypadku tych opartych o usługi Microsoftu, tekst zostaje przefiltrowany przez skaner OCR. Dzięki temu możemy go wyszukiwać w wybranych aplikacjach bądź też chmurze OneDrive. I choć takie rozwiązanie bywa bardzo przydatne, warto o tym pamiętać przy skanowaniu ważnych i prywatnych danych. Aplikacja pozwala również wybrać jeden z trzech trybów podczas fotografowania materiałów, a także użyć zdjęcia już posiadanego w galerii.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Office Lens to kolejna aplikacja Microsoftu, która po okresie wyłączności dla Windows Phone trafia także na inne platformy. I choć w sklepie Google Play znajdziemy sporo programów o podobnym działaniu, jest dla nich dobrym konkurentem. Zwłaszcza jeżeli korzystamy z innych usług Microsoftu. Ale nawet bez logowania na konto pozwala w szybki sposób robić zdjęcia dokumentom, a następnie zapisywać je w pamięci telefonu. Office Lens w wersji Androida, iOS oraz Windows Phone znajdziecie w naszej bazie aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)