SketchUp 2018: lepsze przekroje i rysunki z importem DWG

SketchUp 2018: lepsze przekroje i rysunki z importem DWG

SketchUp 2018: lepsze przekroje i rysunki z importem DWG
17.11.2017 14:28

SketchUp, popularny i intuicyjny program do modelowania 3D, został wydany w wersji 2018. Nowa wersja to poprawki wydajności, a także możliwość współdzielenia informacji o projekcie zgodnie ze standardami BIM oraz sporo ulepszeń modułu LayOut, służącego do tworzenia rysunków. Program wciąż jest dostępny w wersji Pro i darmowej Make, przeznaczonej do nauki i projektów niekomercyjnych.

SketchUp 2018 sprawdzi się w środowiskach korzystających z wymiany danych BIM. W programie można do komponentów przypisywać różne atrybuty, jak cena, rozmiary, status, odnośniki czy właściciel, czytelne dla innych programów. Można tez wygenerować raport, zawierający dane wszystkich komponentów. Raporty można konfigurować zależnie od potrzeb, na przykład sumując ceny elementów z jednej warstwy bądź spisywać potrzebne materiały w listach. Nie zabrakło modułu do importu i eksportu IFC.

Przy modelowaniu można skorzystać z nowych możliwości przekrojów. W tej wersji programu płaszczyzny przekrojów mogą mieć nazwy i symbole, co znacznie ułatwia zarządzanie nimi w projekcie. Ponadto przekroje można wypełniać, by były lepiej widoczne. Wypełnienia można wybrać z okna stylów i tworzyć na ich podstawie szablony. Przekroje będą też renderowane szybciej dzięki mechanizmowi ukrywania niepotrzebnej aktualnie geometrii.

350206745693743041

LayOut zyskał możliwość importowania plików DWG w taki sposób, by ilustracje były automatycznie skalowane do rozmiaru papieru. Projekty SketchUp i rysunki tworzone w innych programach CAD mogą się dzięki temu elegancko łączyć. Można też korzystać z dostarczonych bibliotek z plikami DWG. Ponadto można tworzyć rysunki skalowane do modelu i rysować bezpośredni na nim. LayOut poradzi sobie też lepiej ze szczegółami, jak żłobienia, łuki, szeregi i tym podobne.

350206745693874113

W naszej bazie programów znajdziecie programy SketchUp Pro i darmowy SketchUp Make do użytku niekomercyjnego, z uboższymi możliwościami. Programy są dostępne na Windowsa i macOS-a.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)