SketchUp Pro SketchUp Pro 2021 21.0.339

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

SketchUp to profesjonalne oprogramowanie, służące do modelowania trójwymiarowych obiektów – domów, statków kosmicznych, rzeźb itp. Bardzo dobrze sprawdza się ono również podczas projektowania i aranżacji dowolnego typu wnętrz czy ogrodów, oferując bogatą gamę gotowych komponentów.

Narzędzie pomimo swoich olbrzymich możliwości pozostaje proste i intuicyjne w obsłudze. Z jego pomocą szybko i sprawnie stworzymy od zera modele obiektów, jak również zmodyfikujemy te np. pobrane z Internetu. Jego funkcjonalność została już doceniona przez setki tysięcy użytkowników na całym świecie – projektantów, architektów itp. Kolejnym atutem SketchUp jest obsługa wtyczek, pozwalająca wzbogacić i spersonalizować możliwości programu pod nasze indywidualne preferencje.

Najnowsza odsłona oprogramowania zezwala na import plików DXF, DWG, 3DS, DAE, KMZ, TIF, JPG, PNG i wielu innych. Z kolei gotowe projekty zapiszemy do formatów PDF, OBJ, FBX, XSI, VRML, MP4, WEBM i AVI.

Program można testować przez 30 dni. Niestety wersja testowa jest dostępna tylko w języku angielskim. Posiadacze licencji mogą pobrać wersję polską ze strony dystrybutora.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

łatwy w obsłudze
taki sam jak poprzednie wersje
ocena użytkownika
22.03.2015 18:01 • Recenzja do wersji 2015 15.3.330.0

na sketchup projektuje już pewien czas.Jest to moje hobby.Patrząc na wersję 2015 oraz wersje poprzednie np. 8 to różnicy nie ma.Wszystko jest ustawione jak poprzedni nic nie jest dodane.Dla mnie nawet wersja 8 (na której projektuje) jest lepsza od tej wersji 2015.

łatwość w obsłudze, duże pole działania
brak zaawansowanych funkcji,
ocena użytkownika
11.10.2010 15:46 • Recenzja do wersji 8.0.0

Google SketchUp to naprawdę program fajny i łatwy w obsłudze, można stworzyć w nim zadziwiające prace. Zrobienie czegoś może czasu dużo nie pochłania w przeciwieństwie do innych programów tego typu, ale może nawet trochę uzależnić. Jak ktoś lubi majsterkować i ma bujną wyobraźnie to zachęcam do wypróbowania. Ważne jest to, że rozwija intelekt i przy okazji trochę znajomości języka przybędzie (zachęcam korzystanie w obcym języku, polski jest tylko w 6 wersji programu – jeżeli ktoś ani nie trochę nie czai). Jak planujesz remont mieszkania, czy chcesz coś skonstruować – uwierzcie, pomaga.

Program niestety szybko się nie rozwija, dużo zmian między wersjami produktu nie ma, ale i tak nie ma co narzekać. Można w nim zrobić prawie wszystko, ale niestety prawie, bo do zrobienia bardziej skomplikowanych rzeczy są potrzebne specjalne pluginy, które zazwyczaj nie są po polsku i są trochę trudne w obsłudze, nie mówiąc już o tym, że niektóre kosztują. Szczerze polecam wszystkim, a w szczególności dla początkujących projektantów 3D. To naprawdę wspaniałe hobby - projektowanie w 3D.