SketchUp Make 2018

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

SketchUp Make to łatwy do opanowania program do projektowania trójwymiarowych modeli. Można w nim przygotować przedmioty, plany układu mebli w pokoju, projekty ogrodów i zagospodarowania przestrzeni. Zupełnie za darmo można wykorzystać go w domowych projektach, zastosowaniach hobbystycznych oraz do nauki.

SketchUp Make to przede wszystkim dostęp do ogromnej biblioteki gotowych modeli, w której znajdziemy dzieła innych użytkowników, a także wizualizacje prawdziwych produktów, dostarczone przez ich producentów. Przy projektowaniu domu można więc sięgnąć po dokładne odwzorowanie sprzętu AGD do kuchni czy armatury łazienkowej.

Do dyspozycji mamy takie narzędzia, jak kształty, linie, łuki oraz możliwość rysowania odręcznego, a także możliwość wyciągania, by tworzyć bryły. Narzędzia przypominają to, co znajdziemy w wielu programach CAD, ale są bardzo intuicyjne. Rysowanie w SketchUp Make nie wymaga wcześniejszego przygotowania, przez co program świetnie nadaje się do nauki projektowania.

Po zakończeniu rysowania i układania modeli można przygotować dokumentację techniczną w module LayOut, gdzie można dodać etykiety, miary i opisy oraz przygotować dokument do druku na konkretnym formacie papieru. LayOut pozwala dostosować wygląd linii, tekstur, miar i pól opisujących projekt tak, by prezentacja była przyjemna dla oka, atrakcyjna i precyzyjna.

Możliwości programu można rozszerzać z pomocą licznych wtyczek, także dostępnych za darmo. Znajdziemy tu dodatki modyfikujące możliwości renderowania, dodające możliwość drukowania 3D, importu i eksportu w określonych formatach, animacji i wiele innych.

Program pod względem możliwości program jest uboższy od SketchUp Pro – brakuje w nim przede wszystkim obsługi branżowych formatów CAD i zaawansowanej dokumentacji. By go pobrać, trzeba się zalogować lub założyć konto.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

SketchUp 2018: lepsze przekroje i rysunki z importem DWG

8
17.11.2017  •  Anna Rymsza

SketchUp, popularny i intuicyjny program do modelowania 3D, został wydany w wersji 2018. Nowa wersja to poprawki wydajności, a także możliwość współdzielenia informacji o projekcie zgodnie ze standardami BIM oraz sporo ulepszeń modułu LayOut, służącego do tworzenia rysunków. Program wciąż jest dostępny w wersji Pro i darmowej Make, przeznaczonej do nauki i projektów niekomercyjnych. SketchUp 2018 sprawdzi się w środowiskach korzystających z wymiany danych BIM. W programie można do komponentów przypisywać różne atrybuty, jak cena, rozmiary, status, odnośniki czy właściciel, czytelne dla…

SketchUp Make – projektowanie za darmo i po polsku

13
04.12.2015  •  Anna Rymsza

Planujesz przemeblowanie? Chcesz zaprojektować ogród albo zabawkę? Pomoże w tym intuicyjny i przetłumaczony na język polski program SketchUp, dostępny także za darmo do zastosowań domowych i nauki. SketchUp jest relatywnie łatwy do opanowania, zwłaszcza jeśli porównamy go do innych programów do projektowania w trzech wymiarach. Tworzenie w nim projektów czy modeli nie wymaga szczególnego przygotowania, dzięki czemu program świetnie nadaje się do nauki. Producent udostępnił serię wideoporadników na swoim kanale na YouTube. Dostęp do bogatej biblioteki gotowych modeli, stworzonych przez…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Glider80   2 #8 05.02.2018 21:29

Nazwa programu jest myląca, proszę moderatora o poprawkę. Na dzisiaj nie istnieje program SketchUp Make 2018. Do ściągnięcia albo wersja 2017 64-bitowa:
https://www.sketchup.com/download/all
albo pozostaje uruchamiać wersję przeglądarkową (Sketchup Free)

staszekw   8 #7 02.01.2018 12:23

Link do pobrania programu:
https://www.sketchup.com/download/make

  #6 21.03.2017 20:48

@komiro (niezalogowany): Ta wersja programu raczej nie ma języka polskiego. Wejdz na stronę Sketchuppolska.pl i tam pobierz SketchUp 6 ("szóstka" jest w jęz. polskim :).
Pozdrawiam

  #5 28.02.2017 20:47

@SketchUP (niezalogowany):
Na stronie wyżej są screany- Sketchup ma polskie menu. U mnie zainstalowała się wersja ang. Wie ktoś jak zainstalować spolszczenie?No chyba że te screny są z wersji pro! To po co wprowadzać w błąd?

  #4 11.11.2016 20:28

Do działania potrzebuje co najmniej OpenGL 3.x

  #3 09.09.2016 23:28

@SketchUP (niezalogowany): Fakt, że piszę ponad pół roku później ale u mnie pod Win10 działa bez zarzutu i bardzo przyjemnie się go używa. W domowych warunkach, żeby pomysł przenieść na ekran, obejrzeć i coś sobie pokombinować jest bardzo skuteczny.

rytwinskim   8 #2 16.03.2016 21:48

Faktycznie pod Win 10 nie działa, szkoda :(

  #1 12.02.2016 14:34

Niestety nie działa pod Windows 10, więc nie ma o czym pisać

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRoboty zabiorą nam pracę? Nie tak szybko – nawet Elon Musk zmienił zdanie