SketchUp 2019 to kolejny program z abonamentem

SketchUp 2019 to kolejny program z abonamentem

SketchUp 2019 to kolejny program z abonamentem i kontem do wszystkiego
SketchUp 2019 to kolejny program z abonamentem i kontem do wszystkiego
09.02.2019 14:28

Producent programu do modelowania 3D i projekotwania CAD SketchUp ma za sobą ponad rok intensywnej pracy. Udostępniona została wersja 2019 programów z rodziny. Dla użytkowników wersji Pro najważniejszą zmianą jest nowy model rozliczeń. SketchUp Pro dołączyć do grona programów sprzedawanych w abonamencie.

Model sprzedaży SketchUpa wciąż przewiduje wersję darmową. Bez opłat możemy skorzystać z desktopowej wersji SketchUp Make, a także z przeglądarkowego SketchUp Free.

Abonament na rok

Bardziej rozbudowany SketchUp Pro dostępny jest w abonamencie miesięcznym w kilku wariantach. Do zastosowań domowych SketchUp Pro kosztuje 299 dolarów rocznie, dostęp do przeglądarkowego SketchUp Shop zaś 119 dolarów za rok. Przedsiębiorcy mogą także skorzystać z oferty na SketchUp Pro z oprogramowaniem Sefaira do analizy fizycznej w czasie rzeczywistym. Ta pozycja kierowana jest przede wszystkim do architektów i kosztuje 1199 dolarów rocznie. Instytucje edukacyjne także mogą uzyskać licencje na SketchUp Pro na preferencyjnych warunkach.

W abonamencie zwykle dostaniemy też nieograniczony dostęp do biblioteki modeli, przeglądarkę VR, wsparcie telefoniczne, e-mailowe i inne korzyści. Subskrypcja oznacza też szybkie aktualizacje programów i dostęp do najnowszych narzędzi. Twórcy programu obiecują, że będą wprowadzać nowe funkcje do programów tak często, jak to tylko możliwe, zamiast co rok wydawać nową wersję SketchUpa, LayOut i innych narzędzi.[img=MarcScaleFig01]Są też inne nowościOczywiście w SketchUpie 2019 pojawiły się też nowości związane z jego działaniem, poprawki błędów i usprawnienia. SketchUp Pro w wersji desktopowej został zintegrowany z kontem, dzięki czemu możemy z poziomu programu modelować, przeglądać swoje prace i zarządzać abonamentem. Ta nowość zapewne będzie miała zagorzałych przeciwników, ale warto dać jej szansę. Dzięki usłudze Trimble Connect mamy możliwość tworzenia kopii zapasowych model, zarządzania wersjami i podglądu w przeglądarce. W chmurze nie ma ograniczenia miejsca nawet na kontach darmowych.

Możemy również liczyć na lepszy import i eksport plików DWG, także z AutoCAD-a 2018 z wykazem materiałów. Ponadto w SketchUpie Pro i LayOut można skorzystać z różnego typu linii przerywanych na warstwach, co znacznie ułatwia przygotowywanie rysunków 2D. Komunikacja między programami także została poprawiona. Wypełnione kształty w rysunkach DWG z LayOut zostaną przeniesione jako płaszczyzny dla SketchUpa, który może je potraktować jako podstawy brył. Zmieniając ustawienia warstwy, możemy zmienić styl wszystkich linii na niej. Poprawiona została także miarka i teraz możemy dokładnie mierzyć projekty w widoku modelowania. LayOut wskaże, które pliki zostały już otwarte, byśmy niepotrzebnie nie duplikowali rysunków.

W przeglądarkowej wersji SketchUpa pojawiły się też nowe możliwości eksportu – PNG z podglądem na żywo oraz AR/VR. Aplikacja dostała też możliwość edycji stylów.

SketchUp Pro niezmiennie jest dostępny w wersji testowej, działającej przez 30 dni. Pliki instalacyjne można pobrać po zalogowaniu na swoje konto. Program dostępny jest dla Windowsa i macOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)