Sklep Google Play nie działa. "Coś poszło nie tak" (aktualizacja)

Sklep Google Play nie działa. "Coś poszło nie tak" (aktualizacja)

Trwa awaria sklepu Google Play
Trwa awaria sklepu Google Play
Źródło zdjęć: © Pixabay, dobreprogramy
Oskar Ziomek
25.04.2023 07:37, aktualizacja: 25.04.2023 08:00

Sklep Google Play z aplikacjami na Androida od wczesnych godzin rannych nie działa prawidłowo. W wyniku awarii użytkownicy nie mogą swobodnie pobierać aplikacji - na ekranie pojawia się błąd i komunikat, że "coś poszło nie tak". W przypadku komputerów można zobaczyć błąd 500.

Administratorzy sklepu Google Play walczą z awarią, w wyniku której użytkownicy Androida w praktyce nie mogą swobodnie pobierać aplikacji. Nieco po godzinie 7:00 do serwisu downdetector zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia, które potwierdzają problemy z dostępem do aplikacji mobilnej oraz jej odpowiednika w przeglądarce. W serwisie w wersji amerykańskiej spłynęło już ponad 2700 zgłoszeń awarii Google Play.

Chcąc włączyć Google Play z poziomu komputera, na ekranie pojawia się błąd 500, z kolei w smartfonie trafiliśmy dotychczas na dwa scenariusze - wyjątkowo powolne działanie aplikacji lub po prostu odmowę wyszukiwania aplikacji, co skutkuje błędem DF-DFERH-01 i komunikatem "Coś poszło nie tak".

Sklep Google Play nie działa
Sklep Google Play nie działa© dobreprogramy | Oskar Ziomek

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwa naprawa usterki sklepu Google Play, która najprawdopodobniej jest po prostu globalna. Historia zna przypadki, w których tego typu problemy usuwane są w kilkanaście minut, ale i w kilka godzin. Będziemy przyglądać się temu tematowi i na bieżąco aktualizować niniejszą publikację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 8:00

Spadająca liczba zgłoszeń awarii sklepu Google Play w serwisie downdetector sugeruje, że problem został już rozwiązany. W telefonach z Androidem wciąż można zauważyć nienaturalnie powolne działanie sklepu z aplikacjami, ale jest to zapewne konsekwencją "przywracania do życia" serwerów i lada moment sytuacja ustabilizuje się całkowicie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)