Sklep Google Play nie działa. "Coś poszło nie tak" (aktualizacja)

Trwa awaria sklepu Google Play
Trwa awaria sklepu Google Play
Źródło zdjęć: © Pixabay, dobreprogramy
Oskar Ziomek

25.04.2023 07:37, aktual.: 25.04.2023 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sklep Google Play z aplikacjami na Androida od wczesnych godzin rannych nie działa prawidłowo. W wyniku awarii użytkownicy nie mogą swobodnie pobierać aplikacji - na ekranie pojawia się błąd i komunikat, że "coś poszło nie tak". W przypadku komputerów można zobaczyć błąd 500.

Administratorzy sklepu Google Play walczą z awarią, w wyniku której użytkownicy Androida w praktyce nie mogą swobodnie pobierać aplikacji. Nieco po godzinie 7:00 do serwisu downdetector zaczęły napływać pierwsze zgłoszenia, które potwierdzają problemy z dostępem do aplikacji mobilnej oraz jej odpowiednika w przeglądarce. W serwisie w wersji amerykańskiej spłynęło już ponad 2700 zgłoszeń awarii Google Play.

Chcąc włączyć Google Play z poziomu komputera, na ekranie pojawia się błąd 500, z kolei w smartfonie trafiliśmy dotychczas na dwa scenariusze - wyjątkowo powolne działanie aplikacji lub po prostu odmowę wyszukiwania aplikacji, co skutkuje błędem DF-DFERH-01 i komunikatem "Coś poszło nie tak".

Sklep Google Play nie działa
Sklep Google Play nie działa© dobreprogramy | Oskar Ziomek

W tym momencie trudno powiedzieć, jak długo potrwa naprawa usterki sklepu Google Play, która najprawdopodobniej jest po prostu globalna. Historia zna przypadki, w których tego typu problemy usuwane są w kilkanaście minut, ale i w kilka godzin. Będziemy przyglądać się temu tematowi i na bieżąco aktualizować niniejszą publikację.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacja, godz. 8:00

Spadająca liczba zgłoszeń awarii sklepu Google Play w serwisie downdetector sugeruje, że problem został już rozwiązany. W telefonach z Androidem wciąż można zauważyć nienaturalnie powolne działanie sklepu z aplikacjami, ale jest to zapewne konsekwencją "przywracania do życia" serwerów i lada moment sytuacja ustabilizuje się całkowicie.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także