Sklep Google Play. Zmiana, która ma zwiększyć wygodę

Sklep Google Play. Zmiana, która ma zwiększyć wygodę

Sklep Google Play
Sklep Google Play
Źródło zdjęć: © Unsplash
17.10.2023 08:27, aktualizacja: 17.10.2023 17:52

Google przymierza się do wprowadzenia drobnej zmiany, która ma poprawić jakość doświadczeń użytkowników aplikacji Sklep Google Play. Chodzi o poprawę opcji wyszukiwania, lecz tylko pod kątem wizualnym.

Sklep Google Play czeka drobna, ale być może potrzebna zmiana. Jak podaje redakcja serwisu Android Police, Google przymierza się do odświeżenia strony wizualnej sklepu, a dokładniej pozbycia się jednej z jego aktualnych cech. Działanie to ma na celu poprawę doświadczeń użytkowników w trakcie wyszukiwania aplikacji.

Poprawka, którą Google ma wprowadzić w interfejsie Sklepu Google Play, nie jest duża. Chodzi o pasek wyszukiwania, który obecnie "chowa się" w momencie rozpoczęcia przewijania listy w dół, a pojawia się gdy przewiniemy listę w górę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rozwiązanie to najwidoczniej nie podoba się przedstawicielom Google. Wynika to prawdopodobnie z faktu, że ukrywa się sam pasek wyszukiwania, przez co użytkownik musi wykonać dodatkowy gest w celu wprowadzenia korekty w polu wyszukiwania.

Dodatkową wadą takiego rozwiązania jest ukrywanie się ikony konta Google oraz "dzwoneczka" z powiadomieniami. Użytkownicy mogą więc nie zauważyć nowego powiadomienia, jeśli skupią się przede wszystkim na przewijaniu ekranu w dół.

Nowy pasek wyszukiwania w Sklepie Play to jeden z elementów odświeżania interfejsu w aplikacjach Google w taki sposób, by były bardziej przyjazne dla ich użytkowników, a także by korzystanie z aplikacji było bardziej ergonomiczne.

Choć zmieniony pasek wyszukiwania wciąż jest w fazie testów, niektórzy użytkownicy mogą z niego korzystać już teraz. Jak podaje Android Police, ci, którzy mają zrootowany system Android, mogą włączyć tę funkcję, korzystając w tym celu z flagi SearchHome__enable_search_home w pakiecie com.google.android.finsky.stable. Należy jednak pamiętać, że tzw. rootowanie telefonu w wielu przypadkach prowadzi do utraty gwarancji na urządzenie.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)