SkyDrive będzie obsługiwał dokumenty ODF, skracanie linków i większe pliki

SkyDrive będzie obsługiwał dokumenty ODF, skracanie linków i większe pliki

20.02.2012 12:51

Na LiveSide pojawiły się zrzuty ekranu przedstawiające rzekomo możliwości dysku sieciowego SkyDrive, nad którym pracuje Microsoft. O aplikacji dla Windows i możliwości powiększania dostępnej przestrzeni dyskowej pisaliśmy już wcześniej, okazuje się jednak, że to nie koniec niespodzianek.

Office Web Apps na SkyDrive jak dotąd pozwalały jedynie na tworzenie dokumentów w formatach charakterystycznych dla pakietu Microsoftu. Jednak Kolejna aktualizacja ma przynieść możliwość pracy z formatami OpenDocument (ODT, ODP, ODS). Aplikacja dla Windowsa lub Mac OS X pozwoli przeglądać pliki na dysku sieciowym, ale to nie wszystko. Odpowiednia opcja pozwoli również na przeglądanie plików na dysku lokalnym przez interfejs webowy SkyDrive. Do kolekcji serwisów społecznościowych, na których można udostępniać pliki, dołączył w końcu Twitter, a dodatkowo z poziomu aplikacji SkyDrive będzie można uzyskać skrócony odnośnik do plików (z domeny http://sdrv.ms).

Wielu użytkowników ucieszy informacja, że kolejna aktualizacja SkyDrive powiększy limit rozmiaru jednego pliku przechowywanego na sieciowym dysku do 300 MB, tak samo, jak ma to miejsce w przypadku Dropboksa w przypadku pracy z aplikacją webową. Ciekawie zapowiada się również praca z kluczami BitLockera (mechanizm szyfrowania dysków wbudowany w Windowsach Vista i 7), które będzie można przechowywać nie tylko na zewnętrznym dysku lub pamięci USB, ale również umieścić na SkyDrive. Aby uzyskać dostęp do klucza zapisanego na SkyDrive trzeba będzie zalogować się na niego z zaufanego komputera lub zweryfikować swoją tożsamość za pomocą kodu otrzymanego pocztą elektroniczną lub SMS-em.

Wymienione wyżej nowości według źródeł, na które powołuje się LiveSide, trafią do wersji SkyDrive Wave 5 M3, czyli 16.3. Możemy być pewni, że nie są to wszystkie zmiany, które szykuje dla użytkowników dysku sieciowego Microsoft.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (31)