Skype nie wymaga już rejestracji i pobierania apki. Microsoft przegapił, a teraz nadrabia

/Fot. Shutterstock
/Fot. Shutterstock
Arkadiusz Stando

04.04.2020 16:54, aktual.: 04.04.2020 21:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft chyba pozazdrościł sukcesu aplikacji Zoom i nagle okazuje się, że jak się chce, to można. Już teraz w Skype można porozmawiać bez potrzeby pobierania aplikacji i bez zakładania konta. Szkoda, że producenci zdecydowali się na taki krok dopiero w momencie, gdy konkurencja zostawiła ich w tyle.

Miliony użytkowników przeprowadzają wideorozmowy za pośrednictwem aplikacji Zoom. Swój sukces zawdzięcza prostej obsłudze. Dołączenie do rozmowy nie wymaga założenia konta ani pobierania aplikacji, co oczywiście można też zrobić.

Z Zooma korzystają zarówno nauczyciele prowadzący lekcje jak i firmy prowadzące pracę zdalną. Niektórzy prowadzą tam również zwykłe rozmowy, a nawet organizują imprezy przez internet. W jednej rozmowie może uczestniczyć do 1000 osób a oglądać ją może 10000 użytkowników.

To przełożyło się na sukces, który Microsoft miał tuż pod nosem. Firma z Redmond ma przecież Skype, który przez wiele lat był jednym z topowych komunikatorów na świecie. Ten tytuł mógł utrzymać, gdyby tylko aplikację należycie rozwijano.

Skype teraz też umożliwia wideorozmowy bez rejestracji i pobierania aplikacji

Lepiej późno, niż wcale. Microsoft poinformował o zmianach w Skype. Pojawiła się nowa funkcja "Meet Now", dzięki której można przeprowadzić wideokonferencję bez potrzeby logowania czy pobierania aplikacji. Gospodarz może za pomocą linka zaprosić swoich rozmówców.

Rozmowy można nagrywać, a Microsoft będzie je przetrzymywał w chmurze przez 30 dni. Przesyłane podczas nich pliki będą dostępne jeszcze dłużej. Nie podano natomiast, ile osób maksymalnie może dołączyć do jednej rozmowy. Dodano funkcję umożliwiającą rozmazanie tła za użytkownikiem.

Ze Skype można korzystać za pomocą aplikacji na smartfony (Android/iOS), komputery z systemem Windows lub MacOS oraz z poziomu przeglądarki internetowej.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (46)