Skype zyska obsługę SMS-ów. Na początku będzie dostępna tylko dla nielicznych

Skype zyska obsługę SMS-ów. Na początku będzie dostępna tylko dla nielicznych

Skype otrzyma funkcję SMS Connect (depositphotos)
Skype otrzyma funkcję SMS Connect (depositphotos)
Oskar Ziomek
20.08.2018 15:32, aktualizacja: 20.08.2018 21:10

Dobra wiadomość dla użytkowników komunikatora Skype. Już wkrótce do aplikacji trafi nowa funkcja pozwalająca obsługiwać przy pomocy programu wiadomości SMS. Nowość nazwano SMS Connect. Pierwsze informacje o sposobie jej działania pojawiają się już teraz, mimo że ostatecznie funkcja zacznie działać dopiero za niedługo i też nie od razu u wszystkich. Chodzi o możliwość wysyłania i odczytywania wiadomości bezpośrednio w oknie Skype'a na komputerze, bez konieczności opuszczania aplikacji i sięgania po telefon z Androidem (na razie nie wiadomo, czy podobne rozwiązanie pojawi się w przypadku wersji dla iOS-a).

O nadchodzących zmianach informacje podano między innymi na Twitterze kierującym nowości do testerów Skype'a. Jak się okazuje, już w wersji 8.29 Preview na Androida można znaleźć pierwsze sygnały, że zostaną wprowadzone zmiany związane z obsługą SMS-ów. W tym przypadku mowa o ustawieniach, w których insiderzy (poufni testerzy wewnętrzni) mogą już teraz znaleźć dowody na toczące się prace dotyczące nowej opcji związanej z obsługą wiadomości.

Niestety, nim obsługa SMS-ów trafi w ostatecznej wersji do klientów, może jeszcze upłynąć trochę czasu. W pierwszej kolejności zostanie ona bowiem aktywowana wyłącznie w wąskim gronie wspomnianych insiderów, bo również tutaj nie można jeszcze mówić o skutecznym działaniu. Na tę chwilę dostępny jest tylko podgląd ustawień. Dopiero gdy testerzy dokładnie sprawdzą nową opcję, funkcja ostatecznie trafi do pozostałych. Z tego miejsca warto też dodać, że nawet gdy dojdziemy już do tego momentu, to na jego etapie Microsoft może zdecydować o udostępnianiu nowości transzami, na przykład w pierwszej kolejności wyłącznie osobom korzystającym z najnowszej wersji Windowsa 10.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Odkładając jednak te rozważania na bok, warto wyraźnie zaznaczyć, że na razie nie wiadomo, kiedy można się spodziewać aktualizacji. Osoby zainteresowane funkcją SMS Connect muszą więc uzbroić się w cierpliwość lub dołączyć do grona testerów. Dołączenie do grupy testerów w przypadku wersji aplikacji na komputery, wiąże się z koniecznością posiadania konta Microsoftu i wyrażenia zgody na zbieranie kompletnych danych diagnostycznych. Insiderem Windowsa 10 (i w konsekwencji także Skype'a) można zostać z poziomu strony z rejestracją dla testerów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)