Skype zyska obsługę SMS‑ów. Na początku będzie dostępna tylko dla nielicznych

Skype otrzyma funkcję SMS Connect (depositphotos)
Skype otrzyma funkcję SMS Connect (depositphotos)
Oskar Ziomek

20.08.2018 15:32, aktual.: 20.08.2018 21:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dobra wiadomość dla użytkowników komunikatora Skype. Już wkrótce do aplikacji trafi nowa funkcja pozwalająca obsługiwać przy pomocy programu wiadomości SMS. Nowość nazwano SMS Connect. Pierwsze informacje o sposobie jej działania pojawiają się już teraz, mimo że ostatecznie funkcja zacznie działać dopiero za niedługo i też nie od razu u wszystkich. Chodzi o możliwość wysyłania i odczytywania wiadomości bezpośrednio w oknie Skype'a na komputerze, bez konieczności opuszczania aplikacji i sięgania po telefon z Androidem (na razie nie wiadomo, czy podobne rozwiązanie pojawi się w przypadku wersji dla iOS-a).

O nadchodzących zmianach informacje podano między innymi na Twitterze kierującym nowości do testerów Skype'a. Jak się okazuje, już w wersji 8.29 Preview na Androida można znaleźć pierwsze sygnały, że zostaną wprowadzone zmiany związane z obsługą SMS-ów. W tym przypadku mowa o ustawieniach, w których insiderzy (poufni testerzy wewnętrzni) mogą już teraz znaleźć dowody na toczące się prace dotyczące nowej opcji związanej z obsługą wiadomości.

Niestety, nim obsługa SMS-ów trafi w ostatecznej wersji do klientów, może jeszcze upłynąć trochę czasu. W pierwszej kolejności zostanie ona bowiem aktywowana wyłącznie w wąskim gronie wspomnianych insiderów, bo również tutaj nie można jeszcze mówić o skutecznym działaniu. Na tę chwilę dostępny jest tylko podgląd ustawień. Dopiero gdy testerzy dokładnie sprawdzą nową opcję, funkcja ostatecznie trafi do pozostałych. Z tego miejsca warto też dodać, że nawet gdy dojdziemy już do tego momentu, to na jego etapie Microsoft może zdecydować o udostępnianiu nowości transzami, na przykład w pierwszej kolejności wyłącznie osobom korzystającym z najnowszej wersji Windowsa 10.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Odkładając jednak te rozważania na bok, warto wyraźnie zaznaczyć, że na razie nie wiadomo, kiedy można się spodziewać aktualizacji. Osoby zainteresowane funkcją SMS Connect muszą więc uzbroić się w cierpliwość lub dołączyć do grona testerów. Dołączenie do grupy testerów w przypadku wersji aplikacji na komputery, wiąże się z koniecznością posiadania konta Microsoftu i wyrażenia zgody na zbieranie kompletnych danych diagnostycznych. Insiderem Windowsa 10 (i w konsekwencji także Skype'a) można zostać z poziomu strony z rejestracją dla testerów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)