Skype zyskał nowe okno czatu, lepsze rozmowy grupowe i… utuczone emotikony

Skype zyskał nowe okno czatu, lepsze rozmowy grupowe i… utuczone emotikony

Skype zyskał nowe okno czatu, lepsze rozmowy grupowe i… utuczone emotikony
29.10.2014 21:22, aktualizacja: 30.10.2014 01:34

Właśnie został udostępniony nowy Skype dla systemu Windows. W tej wersji programu nie znajdziemy przełomowych ulepszeń – twórcy programu ostatnio skupiają się na ujednoliceniu wyglądu programów klienckich na różnych platformach, więc zmiany dotknęły przede wszystkim stronę wizualną programu.

Przede wszystkim po poprawkach łatwiejsze będzie prowadzenie rozmów przez Skype. Okienko rozmowy wideo zostało połączone z czatem, dzięki czemu podczas rozmowy można obserwować drugą osobę i przesyłać sobie wzajemnie odnośniki albo wyjaśniać pisownię. Znacznie ułatwione zostało przesyłanie zdjęć, które do tego świetnie prezentują się w rozmowie i można podejrzeć ich miniatury przed zaakceptowaniem przesyłania. Po zakończeniu transferu z poziomu okna rozmowy można je otworzyć w przeglądarce systemowej lub zapisać na dysku.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Wprowadzone wiosną darmowe rozmowy grupowe także zostały nieco ulepszone, by wygodniej rozmawiało się w kilka osób. Wzorem klientów mobilnych, tu również wprowadzone zostały dymki z wypowiedziami, choć momentami trudno powiedzieć, czy ułatwiają prowadzenie rozmowy.

Na blogu Skype'a jego twórcy zachęcają także do wypatrywania powiększonych emotikon. Co ciekawe, powiększanie nie jest konsekwentne. Możemy liczyć na to, że wysłane zawsze będą „utuczone”, ale otrzymane zostaną przeskalowane tylko jeśli wypowiedź składa się wyłącznie z jednej emotikony.

Obraz

Na szczęście „udogodnienie” w postaci animowanych emotikon można wyłączyć w ustawieniach wiadomości i SMS-ów.

Najnowszą wersję Skype'a dla systemu Windows, oznaczoną numerem 6.22, można pobrać z naszej bazy programów. Znajduje się tam także wersja 7 Skype'a dla systemu OS X, zapóźniona wersja dla Linuksa oraz klienty mobilne. Warto przetestować także Skype Qik – aplikację przeznaczoną do komunikacji z wykorzystaniem krótkich filmów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)