WindowsEdukacja i naukaInne języki obceSłowik

Słowik1.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item

Słowik to niewielka i całkowicie bezpłatna aplikacja, wspomagająca naukę słówek w obcych językach. Jej ideą jest nauka, która nie wymaga odrywania się od innych zajęć wykonywanych podczas codziennej pracy z komputerem.

Program funkcjonuje w systemie jako niewielkie okienko, które można umieścić w dowolnie wybranym miejscu ekranu i które zawsze będzie na wierzchu. Wyświetlane są w nim losowo wybrane słówka w wybranym przez użytkownika języku wraz z tłumaczeniem i informacją, jaka to część mowy. Kliknięcie w słówko przenosi do odpowiedniego hasła w wielojęzycznym słowniku online.

Aplikacja oferuje użytkownikowi możliwość poznania 10 nowych słów dziennie w 15 językach - czeskim, angielskim, estońskim, hiszpańskim, fińskim, francuskim, węgierskim, włoskim, łacińskim, litewskim, łotewskim, portugalskim, rosyjskim, słowackim. Zmiany języka można dokonać klikając prawym przyciskiem myszy w ikonę programu, dostępną w zasobniku systemowym.

Słowik nie wymaga stałego połączenia z Internetem. Dostęp do sieci wymagany jest jedynie w momencie uruchamiania programu, kiedy pobierana jest nowa lista słówek.

Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
3.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań3 764
Data aktualizacji10 paź 2011
Rozmiar pliku3.89 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)