Smart pieluszka z Bluetoothem przypomni zapominalskim rodzicom o ich obowiązkach

Smart pieluszka z Bluetoothem przypomni zapominalskim rodzicom o ich obowiązkach

Smart pieluszka z Bluetoothem przypomni zapominalskim rodzicom o ich obowiązkach
Piotr Urbaniak
12.01.2019 07:00

Rynek smart rzeczy rośnie w imponującym tempie. Pomijając przedmioty tak już oczywiste jak smart żarówki czy smart gniazdka elektryczne, w sklepach są już m.in. smart karmniki dla zwierząt, a nawet smart system do warzenia piwa. A na tym nie koniec, bo oto południowokoreańska firma Monit na CES 2019 zaprezentowała... smart pieluszkę dla niemowląt.

Co takiego kilkutygodniowy berbeć może zrobić z gadżetem? Odpowiadam: nic. Pomysł skierowany jest do zabieganych rodziców, którym zdarza się zapomnieć o przewinięciu pociechy.

Nowe technologie na ratunek zapominalskim

Monit oferuje dwuelementowy zestaw, składający się z czujnika na Bluetooth i aplikacji mobilnej przeznaczonej dla systemów Android oraz iOS. Sensor należy przyczepić do pieluszki dziecka, a oprogramowanie niezwłocznie powiadomi użytkownika, gdy tylko zajdzie konieczność podjęcia czynności higienicznych. Ponadto, sprzęt może działać jako monitor snu.

Źródło: Materiały prasowe Monit
Źródło: Materiały prasowe Monit

Smart pieluszka na abonament

Producent poinformował, że komplet jest już dostępny do kupienia w Korei oraz Japonii, a Europejczycy i Amerykanie otrzymają go w kwietniu br., na mocy umowy z firmą Kimberly Clarke, właścicielem znanej marki akcesoriów dla niemowląt, Huggies.

Co ciekawe, oba przedsiębiorstwa chcą zaoferować sensor również w ramach usługi abonamentowej, w ramach której mają cyklicznie dostarczać świeże materiały higieniczne. Niemniej ani ceny, ani jakiekolwiek inne szczegóły oferty nie zostały jeszcze przedstawione.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (53)