Smart TV pod ochroną: ESET przedstawia nowy antywirus dla telewizorów

Smart TV pod ochroną: ESET przedstawia nowy antywirus dla telewizorów

Smart TV pod ochroną: ESET przedstawia nowy antywirus dla telewizorów
Oskar Ziomek
26.02.2018 18:31, aktualizacja: 12.06.2018 16:09

Podczas MWC w Barcelonie ESET wychodzi naprzeciw potrzebom użytkowników coraz częściej spotykających się z telewizorami wyposażonymi w system Android TV. Aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas przeglądania w ten sposób treści, firma stworzyła aplikację antywirusową ESET Smart TV Security, która właśnie w ochronie telewizorów z Androidem ma się specjalizować.

Producent zwraca uwagę, iż choć obecnie ataki na telewizory są rzadkością, to specjaliści uważają, że potencjał w tym zakresie został już przez atakujących dostrzeżony i tylko kwestią czasu jest, gdy podobne zjawiska będą codziennością. Pakiet ESET-a ma natomiast przed zagrożeniami chronić, a przede wszystkim wymieniana jest tu ochrona przed wykradaniem danych logowania z przeglądarek oraz bardzo popularnym ostatnio ransomware.

Obraz

Aplikacja jest już teraz dostępna do pobrania w Sklepie Play na telewizorach z systemem Android TV. Z części funkcji można korzystać za darmo. Mowa w tym przypadku o aktualizacji bazy, wykrywaniu szkodliwego oprogramowania żądającego okupu oraz skanowaniu nośników USB podpinanych do urządzenia (telewizora bądź przystawki Smart TV z Androidem).

Jeśli chcielibyśmy jednak skorzystać z pełni możliwości programu, a więc także ochrony przed phishingiem we wbudowanej w telewizor przeglądarce oraz harmonogramu skanowania, konieczne będzie uiszczenie opłaty. Dostępna jest płatność comiesięczna w wysokości 8 złotych lub z góry na rok – wówczas miesięcznie płacimy za pakiet 4 zł.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)