Smartfon jako gładzik? Samsung próbuje odkryć urządzenia hybrydowe na nowo

Smartfon jako gładzik? Samsung próbuje odkryć urządzenia hybrydowe na nowo

25.05.2015 17:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie ustają poszukiwania urządzeń, które mogłyby być powiewem świeżości na rynku urządzeń hybrydowych. Pod strzechami na dobre rozgościły się już urządzenia łączące tablety i laptopy. Samsung nie ustaje jednak w wysiłkach i właśnie opatentował laptopa, w którym smartfona będzie można zamontować jako... gładzik.

Samsung zarejestrował właśnie patent urządzenia, które będzie pozwalało na dość zaskakujące hybrydowe połączenie fabletu z laptopem. Komputer miałby posiadać nad klawiaturą stację dokującą, w której możliwe byłoby zamontowanie smartfona. Dzięki temu dotykowy ekran smartfona przyjąłby funkcję gładzika. Nie jest jasne czy zostanie zachowana funkcja wielodotyku.

Sprawa wygląda bardziej interesująca w zakresie oprogramowania. Otóż według założeń Samsunga integracja obu urządzeń byłaby możliwa niezależnie od systemów operacyjnych. Co więcej, smartfon z zainstalowanym Androidem miałby po podłączeniu do stacji automatycznie uruchamiać lub wyświetlać system z laptopa, którym mógłby być Windows. Niewykluczona jest także kompatybilność z Tizen.

Źródło: patentlymobile.com
Źródło: patentlymobile.com

Po podłączeniu smartfona do komputera, ten ostatni będzie wykorzystywał moduły służące do komunikacji dostępne w smartfonie. Jednocześnie w zamian fablet będzie umożliwiał użytkownikowi dostęp do interfejsu dotykowego i uruchomienia systemu z laptopa. Biorąc pod uwagę taki stan rzeczy nasuwa się pytanie. Po co?

Atrakcyjnym i znacznie bardziej zrozumiałym rozwiązaniem były urządzenia Asusa z serii PadFone. Możliwość adaptacji swojego smartfona na laptopa wydaje się dużo rozsądniejsza, mobilna i z pewnością znalazła wiele zastosowań. Być może niejasności wynikają z bardzo uproszczonych schematów, jakie zostały dostarczone do amerykańskiego urzędu patentowego. Niemniej scenariusz odwrotny do PadFone'ów, w którym użytkownik miałby adaptować urządzenie mobilne na gładzik w laptopie, wydaje się dość kuriozalny.

Nie ma oczywiście żadnych informacji o planach wprowadzenia na rynek urządzeń opierających się na nowym patencie. Być może jest to element szerszej strategii, która znajdzie zastosowanie w nieznanych jak dotąd sytuacjach. Jeżeli tak się jednak nie stanie, to Samsung zdaje się, w poszukiwaniu nowych urządzeń hybrydowych, gonić w piętkę.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)