Smartfon LG z drugim ekranem w formie modułu: na MWC 2019 może nie zabraknąć niespodzianek

Smartfon LG z drugim ekranem w formie modułu: na MWC 2019 może nie zabraknąć niespodzianek

LG szykuje ciekawe premiery na targi MWC (depositphotos)
LG szykuje ciekawe premiery na targi MWC (depositphotos)
Oskar Ziomek
17.01.2019 13:40

LG dołącza do wyścigu na innowacje w smartfonach polegające na implementacji dodatkowych, czy tez zaginanych wyświetlaczy. W tym przypadku propozycja jest jednak nietypowa i na tę chwile trudno ocenić, czy zyska duże grono zwolenników. Jak informuje serwis CNET, podczas targów MWC w lutym LG pokaże kilka nowych smartfonów, w tym urządzenie mogące współpracować z dodatkowym wyświetlaczem, który potencjalnie może nawet dwukrotnie zwiększyć roboczą powierzchnię. Wszystko wskazuje na to, że będzie to swego rodzaju wariacja na temat smartfona z dwoma ekranami.

Informacje bazują na doniesieniach bliżej nieokreślonej osoby, która zna sytuację w firmie. LG ma pokazać smartfon, do którego drugi wyświetlacz będzie można doczepić, a całość będzie miała najprawdopodobniej formę dodatkowej obudowy czy też modułu. Nie będzie to więc sam w sobie smartfon z podwójnym wyświetlaczem, ale możliwość doczepienia go w niektórych sytuacjach może się okazać przydatna.

LG G5 z wysuniętym akumulatorem. W to miejsce można podłączać inne moduły.
LG G5 z wysuniętym akumulatorem. W to miejsce można podłączać inne moduły.

Wszystko będzie jednak oczywiście zależeć od implementacji, a ostatecznie także ceny – temat modułów przypomina bowiem o dodatkach oferowanych do LG G5, które same w sobie były ciekawym pomysłem, jednak ich absurdalne ceny (przynajmniej na początku sprzedaży) skutecznie odstraszały klientów.

Na tę chwile nie wiadomo także, czy urządzenie zostanie wpisane w którąś z topowych serii smartfonów LG. Jakiś czas temu ogłoszono, że za flagowce w ofercie tego producenta należy uważać tylko modele z serii V, zaś seria G jest celowo mniej prestiżowa, by móc zaoferować niższe ceny. Dotychczas główną różnicą był rodzaj stosowanego ekranu – wyświetlacze OLED trafiają tylko do droższej serii V. Jeśli powrót do modułów okaże się prawdą, mając na uwadze model G5 można by przypuszczać, że nadchodzący smartfon to LG G8, jednak na tę chwilę to tylko przypuszczenia.

Warto podkreślić, że jak wynika informacji udostępnionych przez CNET, opisywany smartfon z dołączanym wyświetlaczem ma być tylko jednym z wielu urządzeń, które LG pokaże podczas tegorocznych targów MWC w Barcelonie. Poprzednie lata pozwalają jednak założyć, że w większości będą to tanie urządzenia celujące w gust mniej lub średnio zamożnych kupujących, a nie seria topowych modeli, które będą mogły konkurować z Samsungiem S10 czy najnowszym iPhonem. Targi MWC rozpoczynają się 25 lutego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)