Smartfony z 5G: prognozuje się sprzedaż prawie 2 mld sztuk przez 5 lat

Smartfony 5g: najbliższe lata mają przynieść ogromną sprzedaż
Smartfony 5g: najbliższe lata mają przynieść ogromną sprzedaż
Oskar Ziomek

08.07.2019 16:20, aktual.: 08.07.2019 16:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W 2023 roku światowa sprzedaż smartfonów obsługujących sieci 5G ma być większa niż urządzeń z LTE i do tego czasu wyniesie prawie 2 miliardy sztuk. O szczegółach tej prognozy czytamy w serwisie DigiTimes, skąd dowiadujemy się także, że już w przyszłym roku w Chinach w obsługę 5G ma być wyposażonych ponad 17 procent nowych smartfonów.

Ma to być jeden z rynków, gdzie sprzedaż urządzeń obsługujących sieci piątej generacji będzie bardzo szybko rosnąć. Według analizy, za 5 lat w Chinach smartfony z 5G mają stanowić prawie 63 procent sprzedawanych urządzeń. Będzie to możliwe między innymi dzięki poważnym planom rządu w związku z rozbudową sieci i stosunkowo dużym możliwościom finansowym operatorów.

Huawei Mate 20 X 5G – jeden z pierwszych smartfonów z 5G na rynku, fot. Piotr Urbaniak.
Huawei Mate 20 X 5G – jeden z pierwszych smartfonów z 5G na rynku, fot. Piotr Urbaniak.

- Przyjęcie na rynku masowym smartfonów 5G niekoniecznie oznacza udane wdrożenie 5G – tłumaczy Nicole Peng z firmy Canalys. - Pełne wdrożenie 5G zajmie znacznie więcej czasu i będzie dużo bardziej skomplikowane niż w przypadku poprzedniej generacji sieci (...) To bardzo kosztowne i wywierające presję na operatorach globalnych, którzy stoją już w obliczu spadku przychodów i większej konkurencji cenowej ze strony operatorów wirtualnych.

Jak wynika z analizy, inwestycje chińskich operatorów w rozwój 5G mają sięgnąć w tym roku 5 miliardów dolarów. W efekcie w Chinach powstanie od 70 do 90 tys. stacji bazowych 5G. Na lokalnym rynku do rozwoju sieci piątej generacji przyczyniają się przede wszystkim chińscy producenci smartfonów, w tym Huawei, OPPO, Xiaomi oraz ZTE.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)