Smartfony z Windows Phone przyciągnęły trolla patentowego

Smartfony z Windows Phone przyciągnęły trolla patentowego

10.11.2017 10:39

Los smartfonów z mobilnym Windowsem jest już przesądzony, ale to nie koniec kłopotów Microsoftu z nietrafionym pomysłem. Jedno z rozwiązań przyciągnęło trolla patentowego. Do sądu wpłynął pozew, na podstawie którego Lumie 950 i 950 XL rzekomo naruszają patenty innej firmy.

Pozew złożyła firma Lemaire Illumination Technologies LLC, należąca do amerykańskiego wynalazcy i posiadająca w sumie 12 patentów związanych z LED-ami i oświetleniem. W kwietniu firma pozwała LG o lampę błyskową LED, dopasowującą się do oświetlenia fotografowanej sceny, montowaną w smartfonach LG G3 i G4. W przypadku Microsoftu chodzi o bardzo podobny mechanizm.

Według pozwu firma twierdzi, że wspomniane Lumie naruszają jej patenty związane z LED-ami, w tym to, jak są wykorzystywane do manipulowania kolorami. Chodzi o mechanizm, który pozwala uruchomić jeden z trzech LED-ów podczas robienia zdjęcia i odpowiedniego doświetlenia sceny. LED-y RGM automatycznie dopasowują barwę światła do otoczenia, co daje bardziej naturalne efekty na zdjęciach.

Na razie nie znamy szczegółów sprawy, ale biorąc pod uwagę, jak bez echa przeszedł bardzo podobny pozew przeciwko LG, Microsoft nie ma czym się martwić.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)