SmokSmog otworzył źródła. Przetestuj nową betę na Androida lub Windowsa

SmokSmog otworzył źródła. Przetestuj nową betę na Androida lub Windowsa30.01.2017 17:35
SmokSmog otworzył źródła. Przetestuj nową betę na Androida lub Windowsa

Dla wszystkich zainteresowanych smogiem i stanem powietrza w najbliższej okolicy mam świetną wiadomość od autorów aplikacji SmokSmog. Projekt został otwarty i każdy może przejrzeć jego źródła, a ponadto dostępne są wersje testowe kolejnej generacji aplikacji.

Po kilku miesiącach braku aktywności projekt SmokSmog znów ruszył do przodu. W naszej bazie aplikacji znajdziecie wersje beta aplikacji dla Androida i Windowsa (uniwersalna dla desktopów i mobilnych), prezentujące dane ze stacji w województwach: małopolskim, śląskim, dolnośląskim i opolskim.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dane pochodzą z wojewódzkich inspektoratów ochrony środowiska i są elegancko prezentowane w postaci wskaźników i wykresów. Niestety, jeśli informacje są publikowane przez WIOŚ z opóźnieniem, tak też docierają do użytkowników, na co autorzy tej i innych aplikacji nie mają wpływu. Niemniej jednak dzięki eleganckiej, czytelnej formie aplikacji można szybko zorientować się, jakie warunki mogą panować na zewnątrz. Ponadto aplikacja pozwala wybrać ulubione stacje i sama znajduje stację najbliższą na podstawie wskazań GPS telefonu.

SmokSmog na Windowsie
SmokSmog na Windowsie

SmokSmog to jeden z pierwszych projektów tego typu w kraju, przez co nie jest wolny od problemów. Przypomnę tu, że oberwało mu się od krakowskiego magistratu za nieprawidłową prezentację informacji o stężeniu pyłu zawieszonego PM2,5. Sprawa sprzed 3-4 lat skończyła się tymczasowym wyłączeniem wyświetlania tych danych, co z pewnością zauważyliście na zrzutach ekranu. Autorzy aplikacji wrócili do prac nad tym zagadnieniem. Jest ono wysoko na liście priorytetów, ale wymaga specjalistycznej wiedzy.Udostępnienie kodu źródłowego projektu jest zgodne z duchem, w jakim rozwija się projekt SmokSmog. Tworzy go pięciu programistów, poświęcając na to wolny czas. Nie robią tego dla pieniędzy i w aplikacjach nie ma i nie będzie żadnych reklam. Zainteresowanych szczegółami zapraszam na GitHub, gdzie znajduje się kod aplikacji dla Windowsa i Androida. Jest tam też miejsce na dyskusję na temat przyszłości aplikacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)