SMS o odcięciu prądu. Energa ostrzega

SMS o odcięciu prądu. Energa ostrzega

Wiadomość SMS. To był kosztowny błąd
Wiadomość SMS. To był kosztowny błąd
Źródło zdjęć: © Unsplash
08.04.2022 18:27

Wiadomości SMS z informacją o możliwym odcięciu prądu dla budynku trafiają do Polaków nader często. Regularnie powtarzana kampania phishingowa ma na celu uzyskanie dostępu do naszych kont bankowych. Energa zabrała głos w sprawie.

Wiadomości SMS o możliwym przerwaniu dostaw energii w ostatnich miesiącach regularnie trafiają nawet do tych osób, które nigdy nie spóźniły się z terminem opłacenia rachunków. To oczywisty phishing. Mimo to wielu Polaków nie jest świadomych, że wspomniane wiadomości nie pochodzą od prawdziwych dostawców energii.

Głos w sprawie zabrał zespół CERT Energa. Firma przestrzega przed wiadomościami SMS i prosi klientów o zachowanie szczególnej ostrożności. Komunikat spółki jest o tyle ważny, że rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące podejrzanych SMS-ów o rzekomej niedopłacie i ryzyku odłączenia domu od sieci elektrycznej.

Energa informuje, że nigdy nie wysyła do swoich klientów wiadomości SMS, w których podaje datę odłączenia. Co więcej - firma mówi wprost, że nigdy nie wysyła w tej formie żadnych linków do płatności.

SMS o odłączeniu prądu. Co robić?

Energa rekomenduje, by w przypadku otrzymania podejrzanej wiadomości SMS, zweryfikować nadawcę. Najłatwiej jest to zrobić, kontaktując się z Energą Obrót przez infolinię pod numerem 555 555 555. Pod żadnym pozorem nie należy otwierać żadnych linków, ponieważ mogą one służyć do kradzieży danych lub wyłudzenia pieniędzy.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (86)