SMS-y z Androida nie tylko w przeglądarce: jak wysyłać wiadomości z pulpitu komputera?

SMS-y z Androida nie tylko w przeglądarce: jak wysyłać wiadomości z pulpitu komputera?

SMS-y z Androida nie tylko w przeglądarce: jak wysyłać wiadomości z pulpitu komputera?
Oskar Ziomek
27.06.2018 16:02, aktualizacja: 27.06.2018 23:37

Od kilku dni jednym z topowych tematów jest udostępniona niedawno przez Google możliwość wysyłania SMS-ów ze smartfonów z Androidem za pośrednictwem webowej aplikacji w przeglądarce na komputerze. Funkcja zaczęła pojawiać się u użytkowników już tydzień temu, a dzisiaj powinna być już dostępna dla każdego. I choć proces konfiguracji sprowadza się w zasadzie tylko do dwóch kroków, to nie zawsze korzystanie z przeglądarki musi być wygodne.

Na szczęście, już teraz dostępna jest alternatywa. Mowa jest o pierwszym pulpitowym kliencie dla Wiadomości w przeglądarce proponowanych przez Google. Chodzi o aplikację Android Messages Desktop, której obsługa i możliwości są dokładnie takie same. Zyskiem jest jednak opcja korzystania z usługi całkowicie niezależnie od przeglądarki, wliczając w to wyświetlanie powiadomień. Jak na razie program jest na wczesnym etapie rozwoju i nie jest propozycją oficjalną, ale większość z pewnością ucieszy informacja, że jego źródła są otwarte, a kod znajduje się na GitHubie.

Jak zacząć?

Konfigurację warto rozpocząć od uruchomienia aplikacji na komputerze. Wyświetlona zostanie krótka instrukcja oraz kod QR, który przyda się już za chwilę. Teraz należy sięgnąć po smartfon. W aplikacji Wiadomości należy wejść do menu i wybrać opcję Wiadomości w przeglądarce. Smartfon przejdzie w tryb skanowania kodu QR, który wyświetla aplikacja na komputerze (analogicznie zresztą, jak w przypadku obsługi z poziomu przeglądarki).

350248431018928065

Na tym konfiguracja się w zasadzie kończy i można przystąpić do korzystania. Jak widać, aplikacja pulpitowa jest w zasadzie tylko opakowaniem webowego interfejsu, który jest w pełni polskojęzyczny. I choć generalnie program działa nieźle (szczególnie gdy weźmie się pod uwagę numer wersji 0.0.5 zdradzający wyjątkowo wczesne stadium rozwoju), to nie oznacza to jednak, że wszystko jest bezproblemowe.

W przypadku Windowsa kłopotliwe okazuje się wpisywanie polskich znaków diakrytycznych. Te są poprawnie rozpoznawane dopiero po wyłączeniu opcji skrótów klawiszowych w ustawieniach. Niepowodzeniem zakończyły się także nasze próby przesłania do siebie animacji z proponowanej listy naklejek. Samo wysyłanie tekstowych wiadomości działa jednak bez zarzutów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Korzystanie z programu w gruncie rzeczy przebiega dokładnie tak samo jak na smartfonie. Po lewej stronie widoczna jest lista ostatnich rozmów. Po kliknięciu na dowolnym kontakcie, na ekranie wyświetla się treść całego wątku. Podobnie można rozpocząć całkowicie nową rozmowę z jednym z kontaktów z książki adresowej. Aplikacja radzi sobie z obsługą dwóch kart SIM w smartfonie – jeśli są zainstalowane, przed wysłaniem SMS-a użytkownik ma możliwość zmiany numeru, z którego wiadomość zostanie wysłana.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Aplikacja Android Messages Desktop jest już dostępna do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu. Do wyboru wersja dla Windowsa oraz macOS-a. Przypominamy, że na tę chwilę program jest wyjątkowo świeży i nie można wykluczyć dodatkowych problemów z jego działaniem. Warto dać mu jednak szansę, bo w dużej mierze bazuje na gotowej aplikacji webowej autorstwa Google.

Usługi Google to nie jedyna możliwość

Korzystając z okazji warto przypomnieć, że chcąc zarządzać wiadomościami SMS z komputera, nie trzeba korzystać z aplikacji proponowanej przez Google. Od dawna dostępne są aplikacje firm trzecich, które mają podobne możliwości, choć czasem trudniejsza jest konfiguracja, a telefon trzeba dodatkowo połączyć z komputerem. Mimo wszystko, szukając innych propozycji warto w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę między innymi program Pushbullet.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)