SMS z numeru 669979971. Dostanie go kilkaset tysięcy Polaków

Każdy może dostać SMS z tego numeru
Każdy może dostać SMS z tego numeru
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

24.10.2022 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do Polaków trafiają wiadomości SMS z numeru +48669979971. Są kierowane do osób, które mogły dostać SMS od oszustów podszywających się pod firmę InPost lub PGE i stracić w ten sposób pieniądze. To akcja Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości i nie warto jej ignorować.

Wiadomość SMS z numeru +48669979971 teoretycznie może trafić do każdego, ale z góry wiadomo, że dostaną ją tylko niektórzy. Chodzi o akcję, w ramach której CBZC szuka potencjalnych ofiar oszustw SMS-owych, które straciły pieniądze. Policja złapała bowiem szajkę, która odpowiada za takie ataki. O szczegółach informuje Niebezpiecznik i dodaje, że wiadomość ma trafić do kilkuset tysięcy Polaków.

O całej akcji można przeczytać na stronie CBZC. Policja podaje wprost, że chodzi o różne SMS-y, w głównej mierze informujące o rzekomej niedopłacie do paczki, wstrzymaniu dostawy oraz zaplanowany, rzekomym wyłączeniu energii elektrycznej. Takie wiadomości opisujemy od miesięcy i większość osób z pewnością spotkała się choć raz z przykładem takiego ataku.

W celu ustalenia wszystkich osób pokrzywdzonych, została przeprowadzona kampania informacyjna polegająca na rozesłaniu wiadomości SMS z numeru +48 669979971 oraz wiadomości e-mail do osób zidentyfikowanych jako osoby, które otrzymały SMS z w/w treściami.

Postępowanie obejmuje wiadomości o treści cytowanej we wpisie CBZC rozesłane od 9 grudnia 2021 roku do 13 stycznia 2022 roku. Osoby, które padły ofiarami takiego ataku proszone są o kontakt z Centralnym Biurem Zwalczania Cyberprzestępczości pod numerem 47 8356551 w godzinach 8:00-14:00 lub przez e-mail: pp.krakow@cbzc.policja.gov.pl.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jesteś świadkiem próby oszustwa?Poinformuj nas o tym zdarzeniu!

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)