Snapchat na Androida wreszcie będzie dobry. Nowa wersja usunie największą wadę aplikacji

Snapchat na Androida wreszcie będzie dobry. Nowa wersja usunie największą wadę aplikacji

Snapchat na Androida wreszcie będzie dobry. Nowa wersja usunie największą wadę aplikacji
20.08.2018 17:50, aktualizacja: 21.08.2018 08:30

Aplikacja Snapchata, służąca przede wszystkim do wysłania zdjęć i krótkich filmów, szybko zdobyła ogromną popularność. Użytkownicy docenili jej funkcjonalność i prosty interfejs. Co więc zrobili twórcy? Postanowili znacząco przebudować wygląd aplikacji. Zmiany doprowadziły do fali krytyki, która na szczęście przyniosła powrót do poprzednich wytycznych. Co więcej, w planach są kolejne pozytywne zmiany.

Tak naprawdę, użytkownicy nie chcą dużych nowości w oprogramowaniu, zwłaszcza jeśli wymuszają one zmianę przyzwyczajeń. Jeszcze gorzej jest, jeśli nowości negatywnie wpływają na najlepsze funkcje aplikacji. Wielokrotnie przekonaliśmy się, że ambitne plany twórców oprogramowania, którzy zapragnęli rewolucji, kończyły się poważnymi problemami. Nie brakuje sytuacji, gdy duże zmiany doprowadziły do powolnej śmierci niegdyś niezwykle popularnych produktów.

Podobny los mógł spotkać Snapchata, który po wprowadzeniu nowego interfejsu, znalazł się pod falą krytyki. Jakby tego było mało, Facebook zazdroszczący popularności, postanowił rywalizować ze Snapchatem. Trzeba przyznać, że zrobił to naprawdę dobrze. Funkcja Stories w Instagramie zdobyła spore grono użytkowników, stając się dla wielu osób ciekawą alternatywą dla Snapchata.

Jak już wspomniałem, twórcy Snapa postanowili jednak działać i odpowiedzieć na negatywne komentarze. W maju dowiedzieliśmy się, że użytkownicy wygrali i aplikacja wraca do wytycznych poprzedniego wyglądu. Niebawem ma zostać wykonany kolejny krok do przodu.

[Hands On] Snapchat Alpha is way faster than the old Snapchat

W sieci pojawiła się aplikacja Snapchat Alpha, która trafiła do wąskiego grona testerów. Nowa wersja na Androida ma być znacznie szybsza i lżejsza. Warto zwrócić uwagę, że sprawność działania była problemem od dłuższego czasu, który występował jeszcze w wersjach ze starym wyglądem. Wreszcie aplikacja w wydaniu na Androida wydaje się działać równie sprawnie, jak Snapchat na iOS-a. Niewielkich udoskonaleń doczekał się także interfejs.

Obecnie mamy do czynienia z wczesną wersją testową. Nie wiemy jeszcze, kiedy większa aktualizacja trafi do stabilnego wydania. Aplikację znajdziecie w naszym katalogu. Snapchat dostępny jest na Androida i iOS-a.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)