Sony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019

Sony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019

Sony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019
Sony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019
09.01.2019 00:00, aktualizacja: 09.01.2019 09:40

Firma sony na targach CES postawiła na wysoką jakość dźwięku, a przy tym w ciekawy sposób stara się połączyć klasyczne nagrania z nowoczesnym sprzętem. Elegancki gramofon PS-LX310BT pozwala odtwarzać płyty winylowe bez kabli – urządzenie ma moduł Bluetooth, którym połączy się z dowolnym bezprzewodowym zestawem dźwiękowym.

Gramofon bezprzewodowy

Gramofon PS-LX310BT łączy on dwa światy – staromodne nagrania pozwala odtwarzać z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki w dziedzinie łączności i przetwarzania dźwięku. Ten model kierowany jest zarówno dla młodych entuzjastów czarnych płyt, jak i wieloletnich kolekcjonerów. Dzięki nadajnikowi Bluetooth zapewnia pełną swobodę słuchania na głośnikach bezprzewodowych, zestawach kina domowego, soundbarach i słuchawkach, przy czym parowanie jest banalnie proste. W momencie uruchomienia odtwarzania płyty gramofon automatycznie łączy się z ostatnio używanym urządzeniem.

Obraz

Spokojnie, gramofon ma też inne możliwości połączenia – został wyposażony w klasyczny kabel. Gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz, więc można go połączyć z każdym wzmacniaczem przez wejście liniowe.

Warto zwrócić też uwagę na różne ustawienia wzmocnienia, dzięki czemu głośność dźwięku przy odtwarzaniu płyt jest dostosowywana do podłączonego aktualnie głośnika. Talerz gramofonu został odlany z aluminium, warto zwrócić uwagę także na autorskie ramię. Gruba pokrywa tłumi wszelkie drgania z zewnątrz. Wizualnie sprzęt również prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Gramofon PS-LX310BT trafi do sprzedaży w kwietniu 2019 r.

EXTRA BASS – mocne uderzenie w przenośnych głośnikach

Na stoisku możemy zobaczyć także nowe głośniki bezprzewodowe z linii EXTRA BASS. Nie są one raczej stosownym uzupełnieniem opisanego wyżej gramofonu, ale świetnie sprawdzą się podczas imprezy plenerowej. Każdy z nich można wygodnie przenosić, a konstrukcje są trwałe i spełniają normę IP57, by można było bawić się bez ograniczeń. Atmosferę można podgrzać wbudowanym systemem oświetlenia.

Obraz

Modele XB22 i XB32 wyposażono w pełnozakresowe głośniki stereofoniczne oraz dwie membrany bierne, których zadaniem jest uwydatnianie najniższych dźwięków i wzmocnienie basu dobiegającego z niedużej obudowy. Podobny efekt zapewnia pojedyncza membrana bierna w modelu XB12. Głośnik XB72 ma większą obudowę. Wbudowane w nią duże jednostki niskotonowe wytwarzają mocniejszy bas i szersze pole dźwiękowe. Dodatkowo tryb LIVE SOUND, dostępny teraz w modelach XB22, XB32 i XB72, rozszerza zasięg emisji dźwięku i zapewnia trójwymiarowy odbiór muzyki. Efekt ten uzyskuje się dzięki umieszczonym pod kątem głośnikom oraz cyfrowemu przetwarzaniu sygnału. Głośniki XB22 i XB32 mają też funkcję Party Booster – podświetlenie tworzone na podstawie przyspieszeń w obudowie. Głośniki można obsługiwać komendami głosowymi i ruchami. Głośniki wejdą na rynek w kwietniu i maju 2019.

Alexa w słuchawkach

Jeśli używacie świetnych słuchawek z systemem aktywnej redukcji hałasu WH-1000XM3, WH-1000XM2 i WI-1000X, pod koniec stycznia możecie oczekiwać ciekawej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Nagradzane słuchawki zostaną przystosowane do współpracy z asystentką Amazon Alexa. Dzięki temu, by włączyć odtwarzanie muzyki albo wykonać inną czynność na smartfonie wystarczy nacisnąć przycisk na słuchawkach i wydać polecenie głosowe. Najwięcej zyskają użytkownicy posiadający sterowany przez Alexę system inteligentnego domu.

WH-1000XM3
WH-1000XM3

Aktualizacje wewnętrznego oprogramowania słuchawek WH-1000XM3, WH-1000XM2 i WI-1000X będą dostępne w końcu stycznia 2019. Użytkownicy urządzeń z systemem Alexa mogą też odtwarzać muzykę i regulować dźwięk z głośnika Sony ZF9.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)