Sony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019

Strona głównaSony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019
09.01.2019 00:00
Sony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019
Sony łączy stare z nowym: bezprzewodowy gramofon i przenośne głośniki na CES 2019

Firma sony na targach CES postawiła na wysoką jakość dźwięku, a przy tym w ciekawy sposób stara się połączyć klasyczne nagrania z nowoczesnym sprzętem. Elegancki gramofon PS-LX310BT pozwala odtwarzać płyty winylowe bez kabli – urządzenie ma moduł Bluetooth, którym połączy się z dowolnym bezprzewodowym zestawem dźwiękowym.

bESPpMid

Gramofon bezprzewodowy

Gramofon PS-LX310BT łączy on dwa światy – staromodne nagrania pozwala odtwarzać z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki w dziedzinie łączności i przetwarzania dźwięku. Ten model kierowany jest zarówno dla młodych entuzjastów czarnych płyt, jak i wieloletnich kolekcjonerów. Dzięki nadajnikowi Bluetooth zapewnia pełną swobodę słuchania na głośnikach bezprzewodowych, zestawach kina domowego, soundbarach i słuchawkach, przy czym parowanie jest banalnie proste. W momencie uruchomienia odtwarzania płyty gramofon automatycznie łączy się z ostatnio używanym urządzeniem.

350257458201257921

Spokojnie, gramofon ma też inne możliwości połączenia – został wyposażony w klasyczny kabel. Gramofon ma wbudowany przedwzmacniacz, więc można go połączyć z każdym wzmacniaczem przez wejście liniowe.

bESPpMif

Warto zwrócić też uwagę na różne ustawienia wzmocnienia, dzięki czemu głośność dźwięku przy odtwarzaniu płyt jest dostosowywana do podłączonego aktualnie głośnika. Talerz gramofonu został odlany z aluminium, warto zwrócić uwagę także na autorskie ramię. Gruba pokrywa tłumi wszelkie drgania z zewnątrz. Wizualnie sprzęt również prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Gramofon PS-LX310BT trafi do sprzedaży w kwietniu 2019 r.

EXTRA BASS – mocne uderzenie w przenośnych głośnikach

Na stoisku możemy zobaczyć także nowe głośniki bezprzewodowe z linii EXTRA BASS. Nie są one raczej stosownym uzupełnieniem opisanego wyżej gramofonu, ale świetnie sprawdzą się podczas imprezy plenerowej. Każdy z nich można wygodnie przenosić, a konstrukcje są trwałe i spełniają normę IP57, by można było bawić się bez ograniczeń. Atmosferę można podgrzać wbudowanym systemem oświetlenia.

350257458201585601

Modele XB22 i XB32 wyposażono w pełnozakresowe głośniki stereofoniczne oraz dwie membrany bierne, których zadaniem jest uwydatnianie najniższych dźwięków i wzmocnienie basu dobiegającego z niedużej obudowy. Podobny efekt zapewnia pojedyncza membrana bierna w modelu XB12. Głośnik XB72 ma większą obudowę. Wbudowane w nią duże jednostki niskotonowe wytwarzają mocniejszy bas i szersze pole dźwiękowe. Dodatkowo tryb LIVE SOUND, dostępny teraz w modelach XB22, XB32 i XB72, rozszerza zasięg emisji dźwięku i zapewnia trójwymiarowy odbiór muzyki. Efekt ten uzyskuje się dzięki umieszczonym pod kątem głośnikom oraz cyfrowemu przetwarzaniu sygnału. Głośniki XB22 i XB32 mają też funkcję Party Booster – podświetlenie tworzone na podstawie przyspieszeń w obudowie. Głośniki można obsługiwać komendami głosowymi i ruchami. Głośniki wejdą na rynek w kwietniu i maju 2019.

bESPpMil

Alexa w słuchawkach

Jeśli używacie świetnych słuchawek z systemem aktywnej redukcji hałasu WH-1000XM3, WH-1000XM2 i WI-1000X, pod koniec stycznia możecie oczekiwać ciekawej aktualizacji wewnętrznego oprogramowania. Nagradzane słuchawki zostaną przystosowane do współpracy z asystentką Amazon Alexa. Dzięki temu, by włączyć odtwarzanie muzyki albo wykonać inną czynność na smartfonie wystarczy nacisnąć przycisk na słuchawkach i wydać polecenie głosowe. Najwięcej zyskają użytkownicy posiadający sterowany przez Alexę system inteligentnego domu.

WH-1000XM3
WH-1000XM3

Aktualizacje wewnętrznego oprogramowania słuchawek WH-1000XM3, WH-1000XM2 i WI-1000X będą dostępne w końcu stycznia 2019. Użytkownicy urządzeń z systemem Alexa mogą też odtwarzać muzykę i regulować dźwięk z głośnika Sony ZF9.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bESPpMip
Komentarze (30)
bESPpMjb