Śpieszmy się kupować małego iPhone'a, Apple ma wycofać model SE

Śpieszmy się kupować małego iPhone'a, Apple ma wycofać model SE

Śpieszmy się kupować małego iPhone'a, Apple ma wycofać model SE
10.07.2018 14:53, aktualizacja: 10.07.2018 15:11

Ten rok może przynieść bardziej zauważalne odświeżenie oferty iPhone’ów. Owszem nowe modele nie wprowadzą dużych zmian względem zeszłorocznego iPhone’a X, ale Apple może zrezygnować z wybranych starszych modeli, skupiając się na smartfonach z dużymi ekranami i notchem.

Maciej niedawno zastanawiał się, czy faktycznie potrzebujemy następcy iPhone’a SE. Apple ma bowiem nie wydać kolejnego 4-calowego smartfonu. Po prostu, obecny SE wciąż jest świetnym sprzętem, który trafia do określonego grona odbiorców. Możliwe jednak, że nawet obecny mały iPhone zniknie z oferty.

Każdy nowy iPhone będzie miał duży ekran z notchem, depositphotos
Każdy nowy iPhone będzie miał duży ekran z notchem, depositphotos

Według serwisu 9to5Mac, który powołuje się na dane dostarczone przez analityków, Apple jesienią zakończy sprzedaż iPhone’a X (2017) i iPhone’a SE. Wycofania pierwszego modelu spodziewaliśmy się już wcześniej – nie będzie dla niego miejsca po wydaniu bezpośredniego następcy i dwóch pozostałych modeli z notchem. Owszem firma mogłaby obniżyć jego cenę, ale wówczas mógłby on negatywnie wpłynąć na sprzedaż nowego modelu, który przecież nie wprowadzi dużych zmian i będzie tylko niewielką ewolucją.

Nie oczekiwaliśmy jednak zakończenia sprzedaży modelu SE, ostatniego iPhone’a z 4-calowym ekranem. Jego sprzedaż po premierze nowych modeli miałaby spaść do niskiego wyniku. W związku z tym, Apple chce skupić się głównie na tegorocznych modelach, które mają cieszyć się ogromną popularnością. Wysokie wyniki ma zapewnić m.in. tańsza wersja iPhone’a X. Ogólna liczba sprzedanych iPhone’ów ma być wyższa niż w poprzednim roku.

Z oferty mają nie zniknąć iPhone 8 i 8 Plus, których cena zostanie obniżona. Prawdopodobnie w sprzedaży pozostaną także modele 7 i 7 Plus. To właśnie 4,7-calowe iPhone'y 7 i 8 mają zastąpić SE, będąc urządzeniami w niższych cenach i z mniejszymi ekranami. Oczywiście ceny będą atrakcyjne, jak na standardy Apple. Patrząc na obecną sprzedaż iPhone’ów, można oczekiwać, że model 7 zostanie wyceniony na około 2 tys. złotych, z kolei iPhone’a 8 będziemy mogli kupić za niecałe 2500 zł.

Warto dodać, że to nie jedyne nowości, które na ten rok szykuje Apple. Spodziewać możemy się premiery nowych MacBooków Pro, a także długo wyczekiwanego odświeżonego MacBooka Air. Pojawią się informacje o nowych iPadach z Face ID. Oczywiście jesienią wydane zostaną nowe wersje systemów operacyjnych, w tym iOS 12 i macOS Mojave.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)