Spotify dla Windows Phone dostaje ogromną aktualizację, nareszcie prezentuje odpowiedni poziom

Spotify dla Windows Phone dostaje ogromną aktualizację, nareszcie prezentuje odpowiedni poziom
Redakcja

13.05.2014 19:42, aktual.: 13.05.2014 20:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mamy zdecydowanie dobre wiadomości dla osób, które korzystają z platformy mobilnej Microsoftu, a także serwisu muzycznego Spotify. Aplikacja do jego obsługi przeznaczona dla tego systemu została zaktualizowana, choć w kontekście zmian jakie przyszły te słowo jest po prostu za słabe. Przebudowano cały interfejs, pojawiły się także funkcje do tej pory niedostępne. Nareszcie aż chce się powiedzieć, bo aplikacja długo wydawała się kulą u nogi rzuconą dla użytkowników coraz popularniejszego systemu tylko aby się odczepili.

Obraz

Kończąc te chwile złośliwości przejdźmy do przeglądu nowości. Przede wszystkim interfejs, który został solidnie przeprojektowany i teraz przypomina to, co znamy z innych platform mobilnych, a także wersji desktopowej. Producent postanowił ustandaryzować wygląd i zdawało się, że zmiany te nie zawitają na Windows Phone, stało się jednak inaczej. Ważniejsze są jednak zmiany pod maską. Wśród nich znajdziemy 3 funkcje, które do tej pory były niedostępne w przypadku wersji na ten system. Pierwsza z nich to „przeglądaj”, czyli korzystanie z gotowych playlist i list przebojów posegregowanych w odpowiednie kategorie. Druga to bardzo popularne radio: użytkownik uruchamia go na bazie wybranego wykonawcy, aby posłuchać muzyki podobnej, tym samym zapoznać się z osobami tworzącymi tego samego typu utwory. Ostatnia z dodanych funkcji to „odkrywaj”, przydatna w sytuacji gdy sami do końca nie wiemy, czego chcemy słuchać. Dzięki tej funkcji aplikacja postara się łatwo dopasować i zaproponować muzykę na bazie tego, czego słuchaliśmy do tej pory.

Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Microsoft Phone Store dla wszystkich urządzeń z systemem Windows Phone 8 i Windows Phone 8.1. Oczywiście sam abonament pozwalający na korzystanie z niej na urządzeniach mobilnych to już inna sprawa – aby słuchać muzyki bez reklam konieczne jest wykupienie subskrypcji Premium w kwocie 19,99 zł. Szkoda, że należało na te zmiany czekać aż tak długo… Spotify dla WP nie było bowiem aktualizowane niemal od roku. Dobrze, że w końcu do tego doszło, dystans jakościowy jaki dzieli aplikacje dla Androida od tych z Windows Phone zmniejsza się z dnia na dzień.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)