Spotify ma dziwny problem. Aplikacja przestaje działać przy włączonym Wi-Fi

Spotify ma dziwny problem. Aplikacja przestaje działać przy włączonym Wi-Fi

Spotify ma dziwny problem. Aplikacja przestaje działać przy włączonym Wi-Fi
18.05.2018 14:12, aktualizacja: 22.05.2018 13:24

Popularna usługa muzyczna Spotify ma poważny problem. Aplikacja dla Androida zwalnia i kończy pracę podczas słuchania muzyki przy włączonym WiFi. Błąd ujawnił się w fatalnym momencie – lada moment w niektórych krajach startuje YouTube Music.

Pierwsze zgłoszenie błędu pojawiło się w środę i dotyczy aplikacji Spotify dla Androida. Według opisu użytkownika aplikacja zwalnia i działa z opóźnieniami przez około 5 sekund, po czym kończy pracę. Zdarza się to tylko wtedy, gdy podczas słuchania muzyki jest włączony moduł WiFi w smartfonie (nie musi być podłączony do sieci bezprzewodowej). Nie pomaga czyszczenie pamięci podręcznej ani ponowna instalacja aplikacji.

Problem występuje na różnych smartfonach, także tych z najwyższej półki. W zgłoszeniach występuje Galaxy S9+, S8, S7, A5, LG G4, G6, Huawei P20 Pro, Honor 9, Moto G4, Xperia X Compact i inne. Model smartfonu ani wersja Androida nie ma tu najwyraźniej znaczenia, ale mogą mieć wpływ inne urządzenia w Sieci.

Spotify dla Androida przestaje działać tylko w niektórych sieciach, a w innych odtwarza muzykę prawidłowo. W niektórych przypadkach użytkownicy sami rozwiązali problem, jednak nie każdemu się to udało. Na forum internauci obwiniają obecność Chromecasta w tej samej sieci lokalnej, urządzenia Spotify Connect lub jakiś parametr Wi-Fi, którego jeszcze nie zidentyfikowali. Nie jest to raczej wina routerów.

Obsługa Spotify najwyraźniej wie o problemie. Użytkownicy mogą na przykład pobrać swoją muzykę do pamięci telefonu i wyłączyć WiFi, jeśli słuchają w sieci, w której aplikacja nie działa prawidłowo. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i poczekać na aktualizację.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)